Уряд дозволив бронювання у Дії, воно запрацює у липні

Фото: t.me/diia_gov

Уряд ухвалив постанову про цифровізацію бронювання, тобто підтримав бронювання в Дії. Про це повідомили Мінцифра та віцепрем’єр України Михайло Федоров.

Орієнтовно послугу запустять на початку липня. Очікується, що бронювання працівників займе годину замість кількох тижнів.

– Зараз, щоб забронювати співробітника, потрібно подавати заяви в паперовому вигляді, збирати підписи та тижнями чекати на результат. Дія це змінить. Процес буде швидким, прозорим і без людського фактора, а результат — за годину, — написав у своєму телеграмі Федоров.

На першому етапі забронювати своїх співробітників онлайн зможуть критично важливі підприємства та компанії, які працюють на потреби Сил оборони України.

Якщо бізнес чи державний орган має право на бронювання, керівник через портал Дія подає списки працівників та засвідчить електронним підписом заяву. Далі Дія автоматично перевірить по реєстрах, чи справді людина працевлаштована офіційно і, чи є про неї дані в Оберегу. Якщо все ок, працівника заброньовано. 

– Керівник отримає відповідь про бронювання працівника в кабінеті на порталі Дія, а в людини оновиться про це інформація в Резерв+. Якщо вона хоче отримати паперове підтвердження, то така можливість також буде. І обидва формати однаково чинні. Якщо в бронюванні відмовили, керівник також отримає відповідь у кабінеті на порталі Дія, — додав міністр цифрової трансформації.

За словами Михайла Федорова, це цифровізація одного із найскладніших процесів. У Міністерстві цифрової трансформації України зазначили, що це значно зменшить корупційні ризики під час бронювання співробітників критично важливих для економіки України підприємств. Рішення з бронювання ухвалюватиме не людина, а кілька автоматичних перевірок у реєстрах.

Фото: t.me/mintsyfra

  • 17 травня Михайло Федоров заявив, що в Україні 700 тисяч заброньованих людей і лише 4000 – з IT-компаній.
  • 5 червня у “Дії” з’явилося посвідчення ветерана – цей статус мають понад мільйон українців.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *