Росія має вплив на топ-посадовця Міноборони України Жумаділова – ЗМІ

Дружина Арсена Жумаділова, топ-чиновника з Міноборони України, у 2021 році свідомо взяла паспорт РФ, ставши громадянкою Росії. Так само громадянином ворожої країни є брат Арсена Жумаділова Мурат, з яким, судячи із соцмереж та декларації, топ-посадовець Міноборони підтримує тісні родинні зв’язки та спільно примножує нерухомість в окупованому Криму, пише Знай.UA.

Видання нагадує, що Жумаділов через підконтрольне йому держпідприємство – «Агенцію закупівель у сфері оборони» (ДП «Державний оператор тилу») – визначає нині якість, ціну та кількість цілого ряду закупівель для Збройних Сил України, зокрема, їжі, пального, бронежилетів, військової форми, медпрепаратів тощо.

«Жумаділов намагається бути відкритим у публічному просторі, аби максимально яскраво «продати» суспільству ідею створення Агенції, яку він очолив. Утім, як стало відомо нещодавно, серйозний вплив на Жумаділова має Російська Федерація, і він досі не знайшов таких слів, які б виправдали цей вплив», – йдеться у статті.

На думку її авторів, є дивним те, що в самому Міністерстві оборони на російські зв’язки Жумаділова закрили очі. Коли у жовтні минулого року заступник міністра представляв його як керівника нового ДП, то запевнив, що той пройшов усі необхідні перевірки. Утім, заступник міністра не врахував конфлікту інтересів, який виник із призначенням Жумаділова. Як наголошується, «це конфлікт між особистим життям такого важливого чиновника і національною безпекою в час війни».

Те, що стратегічне держпідприємство в оборонній сфері України очолює людина, яка сама вклала до рук спецслужб РФ важіль впливу на себе, є абсурдним, вважають автори публікації.

«Звертає на себе увагу ще одна важлива деталь, яка пов’язує Арсена Жумаділова з Росією, – йдеться у статті. – У щорічній декларації чиновника вказано, що у 2018 році він набув права користування на будинок площею 110 м кв. в окупованому Криму. Судячи з декларації, будинок придбав його брат, який в Криму веде бізнес за російським законодавством. Теперішній топ-посадовець Міноборони Арсен Жумаділов, який отримав право користування, очевидно, оформлював все через російські реєстри і подавав свої документи окупаційним органам влади».

І це не єдиний скандальний момент, пов’язаний з Жумаділовим. Створена ним «Агенція» була помічена у зумисному здорожчанні лотів, з яких вона має комісійні, та у нераціональному використанні державних коштів, йдеться також у публікації.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *