О котрій годині потрібно прокидатися, щоб мати молодший вигляд
Дорога косметика, салонні процедури, пластична хірургія — зараз існує безліч способів інвестувати гроші у свою молодість. Однак є одна проста річ, яка не коштує ні копійки, але допоможе вам виглядати так, що всі дивуватимуться цифрі в паспорті, інформує Ukr.Media.
Почнемо з головного: вікові зміни пов'язані з різними чинниками. Спадковість, раціон, фізична активність, догляд за шкірою і волоссям — усе це впливатиме на вашу зовнішність. Є і ще одна важлива умова — це кількість і якість сну.
Як пояснює лікар загальної практики та лікар естетичної медицини Кумкум Місра, правильний сон може бути засобом боротьби зі старінням. І, на думку Кумкум, найкраще прокидатися між п'ятою та сьомою ранку, і ось чому.
Чим зайнятий мозок уві сні
Усі люди різні, проте більшості дорослих від 19 до 94 років, пояснює лікар, треба спати від шести до восьми годин на добу. Є щасливчики, які добре почуваються, хоча сплять менше ніж шість годин, проте вони — виняток із правил, тож не намагайся наслідувати їхній приклад!
Під час сну мозок проводить своєрідну інвентаризацію, перевіряючи і коригуючи роботу органів: вночі особливо активні відновлювальні системи організму. Зокрема, виробляється гормон росту, який також називають гормоном молодості — він контролює оновлення клітин і допомагає будувати сполучну тканину.
Як пояснює Кумкум, підйоми в один і той самий час — суттєва складова якісного сну. Лікарка радить встановлювати будильник на час між п'ятою та сьомою ранку і лягати спати між 21:00 та 23:00: за її словами, такий графік буде найкращим для відновлення організму.
Ще одна важлива деталь
Є ще один нюанс, про який не можна забувати: ніколи не лежіть в ліжку просто так, інакше ви ризикуєте заробити вивчене безсоння. Мозок повинен звикнути до того, що ліжко — це місце тільки для сну, інакше якість його може погіршитися: він стане занадто поверхневим.
Не заснули протягом 15 хвилин? Встаньте, займіться чим-небудь і повертайтеся в ліжко тільки після того, як відчуєте, що очі вже злипаються. Можливо, цієї ночі ви спатимете менше, ніж треба, але це виправдає себе вивченою "сірими клітинками" асоціацією "ліжко = сон".
Джерело: ukr.media