Чим насправді корисна гірчиця для літніх людей
Дієтологи рекомендують літнім людям із недостатністю харчування додавати в їжу гірчицю в невеликих кількостях, інформує Ukr.Media.
Недостатність харчування або синдром мальнутриції є небезпечною патологією, до якої схильні люди старше 65 років. Вона призводить до зниження м'язової маси тіла та руйнування кісткової тканини, спричиняє когнітивні порушення, погіршує якість життя людини, знижує рівень її фізичної активності, сповільнює швидкість відновлення після перенесених хвороб, зазначили лікарі.
За їх словами, однією з причин недостатності харчування в літніх вважається зниження апетиту, яке може бути спричинене прийомом деяких препаратів, депресією, погіршенням настрою та втратою інтересу до життя. Важливим фактором ризику є і порушення чутливості до запахів та смаку їжі.
Так, у чверті людей, старших за 65 років, втрачається здатність відчувати один із чотирьох смаків (солодкий, гіркий, солоний, кислий). Гірчиця, як і інші гострі та пряні приправи, чинить подразнювальний ефект на слизову оболонку ротової порожнини та шлунка, стимулює в такий спосіб слиновиділення та секрецію шлункового соку, завдяки чому покращується апетит і травлення загалом. Крім того, гірчиця має протизапальну та антиоксидантну дії, зміцнює імунітет і уповільнює каменеутворення в жовчному міхурі, додали фахівці.
Однак, попереджають дієтологи, людям похилого віку гостре і пряне слід вживати в помірній кількості. За наявності протипоказань, як-от захворювання шлунково-кишкового тракту, алергія, зайва вага, і зовсім слід відмовити від подібних смакових добавок.
Джерело: ukr.media