ШІ може забрати у людей десятки мільйонів робочих місць —дослідження
Фото — з відкритих джерел
У світі зникнуть приблизно 75 млн робочих місць через масове впровадження штучного інтелекту. Через це багато людей позбудуться джерела доходу, причому жінки постраждають більше.
Джерело: Міжнародна організація праці
Чи зможе ШІ повністю замінити людину
Дослідження показало, що штучний інтелект значно вплине на тип роботи та методи її виконання в найближчому майбутньому. Однак повністю замінити людину, на думку експертів, ШІ поки що не зможе. Внаслідок автоматизації робота багато в чому набуде спільного характеру.
Проте впровадження ШІ несе більше ризиків для жінок. У розвинених країнах вони втратять приблизно 21 млн робочих місць, а чоловіки — удвічі менше.
Схоже співвідношення спостерігається в державах з доходами вище середнього, нижче середнього і низькими. Така гендерна нерівність виникла через канцелярські посади, які переважно обіймають жінки. Вони найбільше схильні до ризику автоматизації, — йдеться в дослідженні.
У країнах із високим рівнем доходу через ШІ зникне приблизно 5,5% посад, які раніше обіймали люди. А от у бідних державах цей показник становить лише 0,4%. Однак у дослідженні також згадується потенціал для розширення 427 млн робочих місць завдяки впровадженню штучного інтелекту.
Що відомо про нові функції ШІ
Нещодавно стало відомо, що Google додав ШІ-помічника Duet до програми для відеодзвінків Meet. Незабаром з’являються нові функції, одна з них – можливість робити нотатки в режимі реального часу.
Duet надасть вам детальне резюме розмови навіть на середині відеодзвінка, а після його завершення все збережеться в документах.
Крім генерації текстів, зображень, таблиць та презентацій, користувачі зможуть “відправляти” ШІ на зустрічі до Meet замість себе.
Додатково Duet запропонує функції студійного зображення, освітлення та звуку. Завдяки системі розпізнавання облич зможе додавати динамічні плитки з іменами, а також автоматичні субтитри з можливістю перекладу 18 мовами в реальному часі.
Також восени цього року Google готується представити свою революційну розробку – систему штучного інтелекту Gemini. Вона розроблена спільними зусиллями експертів Google Brain та DeepMin