Переможниця ЧЄ з фехтування Емілі Конрад: Мрію повернутися зі Швейцарії до Києва
Переможниця ЧЄ з фехтування Емілі Конрад: Мрію повернутися зі Швейцарії до Києва
Фото: Особистий архів
Перемога на престижному турнірі, безумовно, стала знаковою для дівчини, адже суперники здебільшого тут були набагато старшими, а отже – досвідченішими. А для України її перемога – ще один привід пишатися своїми спортсменами.
Емілі Конрад вже у другому колі змагань здолала лідерку посіву і господарку змагань Язмін Тот. Перемога була більш ніж переконливою – 15:7. На шляху до фіналу Емілі перемогла польку Барбару Брих (14:13), француженку Осіан Франсійон (15:11) та чинну віцечемпіонку світу серед юніорів Аліцію Клашік (11:10).
У фіналі суперницею Емілі Конрад стала 22-річна італійка Сара Марія Ковальчик. Підсумковий рахунок їхнього поєдинку був 15:12.
Таким чином, до золота кадетського Євро-2023 Емілі додала ще й континентальне чемпіонство у віковій категорії до 23 років.
KP.UA поспілкувалась з Емілі Конрад і дізналась про її шлях до цієї визначної перемоги.
Присвячую перемогу своїй країні
– Емілі, ви тепер чемпіонка Європи у віковій категорії Ю-23. Які думки і емоції у вас викликає це досягнення?
– Я дуже рада такому результату. Приємно закінчити сезон з такими класними емоціями. І особливо після важкого чемпіонату світу у квітні.
– Турнір почався для вас з доволі жорсткого жеребкування групового етапу, всі суперниці – імениті і титуловані спортсменки. Що допомогло налаштуватись на успішний виступ в таких умовах?
– Я знала, що легко не буде. Тому потрібно продовжувати на доріжці. І ще добре допомагала мама – вона чудово налаштувала мене на бої.
– У фіналі вам протистояла суперниця, що старша за вас на 7 років. А це означає, що і досвідченіша. Хвилювались перед фінальним поєдинком?
– Я була дуже стомлена тоді. Місця для переживань вже не було. Я добре налаштувалась на бій, і мені було цікаво позмагатись з цією італійкою.
– Що допомогло отримати перемогу над такою непростою суперницею, коли на кону було золото ЧЄ?
– Я з нею ніколи до цього не фехтувала, не знала її. Тому ми з тренером подивились її попередні бої і зробили висновки. Те, що пояснив мені тренер, спрацювало від самого початку. І моя суперниця тактику не дуже змінила протягом поєдинку.
– Чому присвячуєте цю перемогу?
– Звичайно, присвячую своїй країні. Для мене велика честь підіймати її прапор та слухати український гімн. Як і кожен українець, я дуже чекаю на перемогу і хочу повернутись до рідної країни. Тому це все – для неї.
– Які плани і завдання ставите перед собою надалі?
– Продовжувати навчатися фехтуванню та приносити найбільше перемог Україні.
У фіналі суперницею Емілі Конрад стала 22-річна італійка Сара Марія Ковальчик. Фото: особистий архів
Поруч зі мною не тільки тренер, а й дуже близька для мене людина
– Емілі, ваша мама і водночас ваш тренер – легенда українського фехтування: вона перша в історії нашої держави чемпіонка світу. Що для вас це означає? Чи допомагає це вам? І якщо так, то яким чином?
– Для мене це означає, що поруч зі мною не тільки тренер, а й дуже близька для мене людина, яка завжди мене підтримає. Це дає мені впевненість. Я дуже їй довіряю.
– Якими були ваші перші кроки у фехтуванні?
– В 9 років я прийшла в маленький шкільний клуб фехтування. Ходила туди декілька разів на тиждень після школи.
– Вам всього 15. І тепер доволі часто доводиться змагатись із дорослими дівчатами. Наскільки це складно?
– Звичайно, складніше, ніж з дівчатами мого віку. Але це і набагато цікавіше і вчить мене фехтуванню та дає досвід.
– Напевне, дівчата вже побоюються отримувати вас на змаганнях у суперниці, знаючи вашу майстерність?
– Я такого не помічала. Не знаю, що мої суперниці думають про мене.
– Чи вистачає у вас часу на ще щось, крім фехтування?
– Наразі в мене ще є школа. Між школою і фехтуванням знайти ще якесь хобі складно. Раніше я трохи займалась плаванням і особливо любила займатись кінним спортом. Але потім перестала, щоб більше фехтувати. А зараз із нетерпінням чекаю літніх канікул.
Тренер Емілі – мама, перша в історії нашої держави чемпіонка світу Наталія Конрад. Фото: особистий архів
Мені подобається Оля Харлан – вона дуже потужна
– Що для вас є ідеальним відпочинком?
– Я люблю їздити на море, просто цілий день спокійно лежати, засмагати на сонечку. Ні про що не думати і головне – в хорошій компанії бути.
– Яку музику, кіно, книжки полюбляєте?
– Я багато різної музики слухаю в залежності від обстановки, настрою, дня. А фільми люблю романтичні або детективи. З книжок… Увесь навчальний рік читаю книжки, що задають у школі, їх дуже багато. А ще читаю на французькій мові, так мені легше.
– А де її вам вдалось опанувати на такому рівні?
– Я, коли ще жила в Києві, навчалась у французькому ліцеї. Тому моя перша мова – французька, і мені легше читати на французькій. На ній я й навчаюсь.
– Ви кажете «жила в Києві»… А де живете зараз? Переїхали через війну?
– Мій тато – швейцарець, тому ми за два дні до початку війни вилетіли з України. І зараз всією родиною живемо в Швейцарії, в Лозані. Тому зараз я тут навчаюсь в гімназії. Мені тут подобається, але не так, як в Україні.
– У чому відмінності життя в Україні і в Швейцарії?
– Київ – це моє рідне місто. Воно набагато більше, ніж всі міста у Швейцарії. Тут все таке дуже маленьке. А ще тут все дуже дороге. І люди тут зовсім інші в плані культури, спілкування.
– За чим в Києві сумуєте найбільше?
– За родиною, за своїм домом. Тут складно себе відчути вдома.
– Які страви вам до вподоби? І чи потрібно бути на дієті, щоб завжди бути у найкращій формі?
– Я дуже люблю різноманітні види паст. Обожнюю італійську їжу. Взагалі мені подобається пробувати щось нове. А ще я люблю готувати. А на дієті я ніколи не сиджу, і з цим все гаразд.
– Хто для вас зараз є кумиром? Чи є у фехтуванні така особистість, яка надихає на перемоги?
– Мені подобається Оля Харлан. Вона дуже потужна – мені подобається її характер на доріжці. Нею пишається вся Україна. Вона безліч разів підіймала наш прапор, і це дуже круто.
– Чи є у вас домашні тваринки?
– Так, в мене є котик у Києві. Я сама вирішила його купити. Він британський короткошерстий, рудого кольору, його звати Тігі – дуже смішний. З початку війни я його не бачила, дуже сумую за ним. Хотілося б поскоріше побачити не тільки його а й взагалі всіх рідних.
– Про що мрієте?
– У мене, як і у всіх, багато мрій. Але найбільше я зараз чекаю на перемогу нашої країни. Хочу повернутися додому, побачити сім’ю, за якою сильно сумую.
Емілі є чому радіти – вона найкраща в Європі. Фото: facebook.com/Фехтовальный клуб Centre
Источник: kp.ua