69-річний вчитель фізкультури з Івано-Франківщини пробіг 100 тисяч кілометрів

Фото: vikna.if.ua

Вчитель фізкультури з села Войнилів на Івано-Франківщині 69-річний Ярослав Ковалишин став своєрідним рекордсменом – за 54 роки активних занять бігом він подолав 100 тисяч кілометрів. Про це пише місцеве видання “Вікна”.

Перше своє тренування і свого наставника – вчителя фізкультури Копанківської школи Федора Іващенка – Ярослав Ковалишин згадує з особливою теплотою. Каже, саме завдяки йому він почав серйозно займатися бігом.

– На першому тренуванні на шкільному стадіоні я пробіг 4 кілометри із результатом, який дуже сподобався моєму наставнику, а відтак він мене привіз на районні змагання «Старти надій» у село Верхню. Це був 1968 рік. Після восьмого класу я поїхав здобувати середню освіту у Калуш. Вчився у середній школі №6, і коли став переможцем на чемпіонаті Калуського району з бігу, почав тренуватися у ДЮСШ в Омеляна Йосиповича Куцука. Згодом я став чемпіоном області й поїхав на всеукраїнський чемпіонат у Ялту. Загалом вісім разів ставав чемпіоном області у бігу на середні й дальні дистанції. Тоді ж почав вести свій щоденник спортсмена із зазначенням пройдених дистанцій та результатів, – каже Ярослав Ковалишин.

За 54 роки Ярослав Ковалишин пробіг 99 999 кілометрів і ювілейний стотисячний кілометр подолав три тижні тому на стадіоні Войнилівського ліцею перед учнями та вчителями.

– Не хочу хвалитися, але в нашій області це єдиний такий результат, – каже чоловік.

В останніх півтора десятка років Ярослав Ковалишин почав виступати на всеукраїнських і міжнародних змаганнях серед ветеранів спорту. Кілька разів їздив у Чехію та Польщу, де посідав восьмі-десяті місця. Його особисті рекорди у віковій категорії до 69 років – 400 м – 1 хвилина 13 секунд, 800 метрів – 2 хвилини 52 секунди. Це найвищі показники в області. Наступного року Ярослав Ковалишин планує підтвердити свої здобутки уже у більш поважній категорії – до 74 років.

  • У жовтні 2022 року спортсмен з Дніпра Дмитро Грунський побив подвійний рекорд – національний та світовий. Він простяг на тросі, прикріпленому до шиї, вагон метро вагою в 32,5 тонни. 
  • у травні 2022 року харків’янин Леонід Станіславський, який внесений до книги рекордів Гіннеса як найстарший тенісист планети, у 98 років поїхав до США, де зіграв у чемпіонаті світу для ветеранів (65 років та старше).

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *