Львівські медики врятували бійця, у грудях якого застряг уламок ворожого боєприпасу

Команда львівських кардіохірургів лікарні святого Пантелеймона та Інституту Амосова врятували захисника, у грудях якого застряг уламок боєприпасу розміром із 1,5 сантиметра. Про це пише пресслужба Першого медичного об’єднання Львова у Facebook.

– Ми вийшли на позиції і щойно підійшли до бліндажа, як до нас прилетів дрон. Далі нічого не пам’ятаю, – згадує той день 42-річний Роман Кліза з Волині, який до повномасштабного вторгнення працював водієм за кордоном, а з початку війни поповнив лави ЗСУ.

Захисник пробув у комі дев’ять днів. Спочатку медики у Дніпрі зробили все можливе, щоб урятувати чоловіка, у якого була пошкоджена ділянка у правій частині мозку. Але набагато критичніше було те, що один із уламків снаряда застряг у грудній клітці чоловіка просто у міліметрі від дуги аорти – частини головної артерії кровоносної системи – та трахеї. Будь-якої миті частка металу могла пошкодити аорту і захисник помер би за лічені секунди, кажуть лікарі.

Щойно стан Романа стабілізувався, його перевели до столичної лікарні, а потім – до Львова, де медики провели обстеження та склали план хірургічного втручання.

– Під час втручання ми розкрили грудну клітку, мобілізували аорту й дугу і безпечно вийняли уламок, що застряг у стінці аорти, не пошкодивши при цьому життєво важливі структури. Операція тривала дві години. Тепер життю пацієнта нічого не загрожує, – розповідає керівник Центру серця та судин лікарні святого Пантелеймона Роман Домашич.

Нині Роман проходить реабілітацію. Через пошкодження мозку у нього було паралізовано ліву руку, порушено ходьбу та координацію. Він зміг зробити свої перші кроки після тижня занять із фізичним терапевтом. На Романа чекає ще нейрохірургічна операція – для відновлення дефекту черепа. Наразі для нього виготовляють індивідуальні титанові 3D-пластини.

  • Раніше у Львові лікарі провели незвичну операцію з кісткової імплантації апарату для слуху. Українському бійцю, який майже повністю втратив слух у боях, повернули здатність чути.
  • А до цього львівські медики розповіли, як допомагають у реабілітації та протезують військовослужбовця після тяжкого поранення, ампутації кінцівок та ворожого полону.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *