Чоловік з Чернігівщини намагався поштою надіслати до США пам’ятки, яким близько 2,5 тисячі років
Фото: facebook.com/KYIVcustomsUA
Київські митники завадили незаконному пересиланню за межі України у міжнародному поштовому відправленні 75 предметів старовини, які мають культурну цінність. Фахівці датують їх V ст. до н.е – XVII ст. н.е. Надсилав їх до США мешканець Чернігівщини. Про це йдеться на Facebook-сторінці Київської митниці.
З огляду на очевидні ознаки старовини на металевих предметах, митники скерували їх на експертизу до Національного музею історії України. Фахівці музею визначили, що предмети – автентичні зразки підгірцевської (V-III ст. до н.е.) та черняхівської культур (ІІІ-початок V ст.), домонгольські артефакти, поширені на території Русі (Х-ХІІІ ст.), та предмети доби Середньовіччя (XV-XVII ст.) тощо.
– Зразками автентичних пам’яток підгірцевської культури є бронзові підвіски-амулети. Черняхівська культура представлена прикрасами. Доба Русі – прикрасами та предметами особистого благочестя. До Середньовіччя ж та Ранньомодерної доби належить свинцева товарна двостулкова пломба – автентичний зразок західноєвропейського торгівельного інвентарю. Всі зразки є предметами археології, експерти їх визнали культурною цінністю, – йдеться у повідомленні.
Митники нагадують, що предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі України. Їхнє місце – в Музейному фонді України. Згідно з чинним законодавством, на вивезення культурних та історичних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури України. Такого дозволу митникам не надали. Артефакти передали на склад митниці.
- 30 травня на пункті пропуску “Шегині”, що на українсько-польському кордоні, прикордонники разом із митниками під час огляду авто знайшли ікону Стрітення Господнього, яку намагалися вивезти з України. Вона була захована посеред одягу.
- 3 лютого Державна митна служба України завадила вивезенню із країни 124 предметів археології. Серед цінних артефактів – елементи кінської збруї, прикраси, предмети побутового призначення.
Фото Фото 05 Червня15:01
Источник: kp.ua