У мене немає натхнення або ідеї, куди рухатися далі: що зараз робить переможниця Євробачення Нетта
Наближається Євробачення, котре цього року пройде у шведському місті Мальме з 7 по 11 травня. Ми вирішили пригадати найбільш яскравих переможців минулих років та дізнатися, що з ними зараз. Шість років минуло з того моменту, коли на Євробаченні перемогла ізраїльська співачка Нетта з піснею “Toy” (Іграшка). Хоча цю перемогу в неї мало не забрали. “Інформатор” розповідає, куди зникла Нетта і що її пов’язує з Києвом.
Звинувачували в плагіаті
Нетта Барзілай далеко не перша учасниця і переможниця Євробачення, яку звинуватили в плагіаті. Особливо прискіпливі меломани, а може й найняті конкурентами блогери та журналісти щороку знаходять серед учасниць щонайменше дві, а інколи й більше пісень, які нібито були вкрадені в якоїсь зірки. Однак ще до початку конкурсних виступів усі вони вщухали. Так було з нашою Джамалою і так аж двічі було з дворазовою переможницею зі Швеції Лорін.
З Неттою було гірше, хвиля хейту не слабшала. Авторів пісні “Toy” звинуватили в тому, що вони скопіювали хіт гурту The White Stripes “Seven Nation Army” 2003 року. А після того, як вона перемогла, компанія Universal Music Studios, яка володіє правами на пісні The White Stripes, офіційно висунула звинувачення. Однак організатори Євробачення не визнали цього і правовласники надіслали попереджувального листа авторам. Ізраїль опинився під загрозою дискваліфікації. Поганим знаком стало й те, що приз цього конкурсу “кришталевий мікрофон” під час передачі від попереднього переможця Салвадора Собрала поламався в руках Нетти.
Ситуація стала настільки критичною, що один з авторів, ізраїльський композитор і режисер-постановник Дорон Медалі, вирушив до Лос-Анджелеса на переговори. Невідомо, що і як він сказав менеджерам Universal Music Studios, але конфлікт після цього було вичерпано.
У новому кліпі Нетта постала в образі дуже гарячої дівчини
Поріднилася з Києвом і відмовлялася їздити в Росію
Далі настав зірковий рік Нетти. У неї не було відбою від пропозицій. І, чомусь саме з росії та України. Її часто стали запрошувати на корпоративи, фестивалі та всілякі церемонії, а також пропонували заспівати дуетом. І, зрештою, з Києвом у неї склалися особливі стосунки.
Українські кліпмейкери зняли їй два відео на пісні “Bassa Sababa” і “CEO”. В обох випадках натурою для зйомок стали вулиці та будинки Києва. Причому перший набрав найбільшу кількість переглядів у YouTube – 314 мільйонів. Такого результату не було навіть у її переможної пісні “Toy” – вона на сьогоднішній момент має 175 мільйонів переглядів.
Не дивно, що через рік після перемоги на Євробаченні Нетта приїхала до Києва як хедлайнер одного з найбільших фестивалів Atlas Weekend. А крім цього вона доволі гарно провела кілька днів в Україні, бо нею тут опікувалися різні українські артисти, починаючи від Джамали та MELOVIN.
Після багатьох відмов Нетта приїхала до Москви, щоб заспівати з Maruv
Паралельно Нетта отримувала запрошення від російських промоутерів, проте їхні стосунки від самого початку не заладилися. Співачка відмовилася приїжджати на церемонію нагородження однієї з музичних премій. Після цього в росії почалося її цькування, на яке їй, за великим рахунком, було наплювати. Нетта відмовилася їхати до Москви під приводом, що того самого дня вона бере участь у ЛГБТ-параді і, на її думку, це набагато важливіше. Отримавши таку відповідь, російські продюсери почали активно напирати на те, що в їхній країні інші цінності, і це активно почало тиражуватися в пресі. Тоді співачка не стала затягувати з відповіддю і заявила, що взагалі не хоче їздити в росію, оскільки “райдужні паради” в цій країні взагалі заборонені.
Однак комерційна складова перемогла й ізраїльська співачка все ж вирушила до Москви виступати на фестивалі. Ба більше, на ньому вона виступила дуетом з Maruv, де вони виконали попурі зі своїх хітів. А далі її остаточно затягнуло. Незадовго до великомасштабного вторгнення росії в Україну вона випустила спільну пісню і кліп з їхнім гуртом Litle Big “MOUSTACHE”. В її кліпографії це відео посіло третє місце за кількістю переглядів.
Коли до Тель-Авіва приїхала alyona alyona, переможниця Євробачення заспівала з нею дуетом одну з її пісень
У підсумку, з 24 лютого співачка не висловлюється на підтримку України. Навіть коли зірки набагато вищого рангу, ніж вона, не тільки підняли український прапор на своїх виступах, а й навіть стали підтримувати Україну матеріально, Нетта все одно мовчала. І лише в лютому минулого року, коли до Тель-Авіва з благодійним концертом приїхала alyona alyona, переможниця Євробачення заспівала з нею дуетом одну з її пісень. Однак такого довгого мовчання їй українські фанати не пробачили. Хтось, звісно, захоплено став висловлюватися про новий дует, але хтось нагадав їй про тривале мовчання, що майже рівнозначне підтримці загарбників.
Втратила натхнення і возить їжу для військових
За останні пару років Нетта продовжила випускати нові пісні та кліпи. Щоправда, не можна сказати, щоб вони користувалися якоюсь великою популярністю. Зрідка кількість переглядів її кліпів на YouTube перевалюють за один мільйон. Насамперед найімовірніше, це пов’язано з тим, що співачка перейшла у своїй творчості виключно на іврит. Тому її аудиторія значно звузилася. А крім цього на всю її нинішню творчість дуже сильно впливає війна. Від веселої та заводної Нетти практично нічого не залишилося. Тепер вона зовсім інша артистка, яка співає з надією про те, що “колись ущухне буря і знову можна буде підняти голову, щоб поглянути за горизонт”.
У мене немає натхнення або ідей
Хоча і це для неї стало у творчому плані проривом, адже ще минулої осені, за її ж словами, вона нічого не могла писати. Вона практично була паралізована емоційно. Усіх її близьких, включно не тільки з родичами, а й з її барабанщиком призвали до війська.
“У мене немає натхнення або ідеї, куди рухатися далі, але я тримаюся за ці яскраві плями. Щоб не забувати, що є світло, що є любов. Хоч вона і програє. Зрештою вона має перемогти”, – написала співачка в Instagram.
Тож тепер вона активно волонтерствує – виступає перед людьми, які втратили своїх близьких на цій війні та допомагає військовим, постачаючи їм харчі разом із шістдесятирічним батьком, який пече хліб.