Сєрга про скандал зі зйомками фільму про Поворознюка: Поки військові перебувають на фронті, країна розслабилася

В інтерв’ю головній редакторці видання “ГОРДОН” Олесі Бацман поет, музикант і телеведучий Микола (Коля) Сєрга, який служить у Збройних силах України, пояснив, як на фронті реагують на скандали з намірами витратити кошти з держбюджету України на музей Голодомору і серіал про аграрія з Кіровоградської області Олександра Поворознюка.

“Розчарування [відчують]. Тому що, у принципі, через всі ці події червоною ниткою проходить думка про те, що, поки вони знаходяться на фронті, – країна розслабилася, країна про них забуває, країна їх відокремлює. Так само, як і заяви пана [колишнього радника Офісу президента України Олексія] Арестовича”, – сказав Сєрга.

Він вважає, що “це дуже поганий настрій, дуже погані наративи, які одночасно із цим знецінюють зусилля багатьох, хто працює в тилу, хто донатить активно, хто волонтерить, хто дійсно кожен день вкладає себе в наближення перемоги”.

“Нарешті народ зрозумів, що випускаються примітивні серіали, фільми якісь […] – робляться за його гроші. Одне діло – коли ти міг сказати: “Та я не дивлюся телевізор, я туди не ходжу, тому це мене не обходить”. А коли ти розумієш, що це робиться за твої гроші, ти розумієш, що це тебе обходить. При цьому ти розумієш, що ці гроші ти витратив би зовсім іншим чином, ти б уклав їх у наближення перемоги”, – пояснив Сєрга.

Він звернув увагу, що через скандал із серіалом “пішов хейт, що взагалі на культуру не потрібно витрачати гроші”.

“Я можу сказати, що якби ми побачили там серед замовлень серіал Сергія Жадана, наприклад, про репресованих радянською владою поетів і про силу українського слова, яке “пробивається крізь скелю”, навряд чи б хтось прирівнював до дронів [які можна було купити замість кіно]. Гроші на культуру повинні витрачати, ми розуміємо, що культура є нашою зброєю, а зброя має бути ефективною і має бути націлена не на нас, а на ворога. Тому що більшість цих примітивних гумористичних серіалів іще більше скріплюють рожеві окуляри навколо очей тих, хто й так не дуже високу свідомість має”, – вважає Сєрга.

ВІДЕО Відео: Алеся Бацман / YouTube Контекст:

Після скандалу з виділенням 573,9 млн грн на завершення будівництва музею Голодомору (на цей закон наклав вето президент Володимир Зеленський) і тендеру у розмірі 33,6 млн грн на зйомки серіалу “СМТ Інгулець”, прототипом одного з головних героїв якого став Поворознюк, звільнили міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка.

Поворознюк – власник зареєстрованої в Кіровоградській області агрофірми “П’ятихатська”. Як повідомляла “Економічна правда”, фірмі належить 20 тис. га землі. В інтерв’ю виданню Поворознюк розповів, що доходи групи його компаній становлять “кілька сотень мільйонів [гривень на рік]”. Бізнесмен повідомив, що має чотири судимості. На своєму YouTube-каналі у травні 2021 року Поворознюк заявив, що “свій капітал сколотив сам”. “Хоча я вам скажу чесно, що ці руки дуже багато крали. Я відверто про це говорю. Але я ніколи не крав у людей, тільки в держави”, – сказав він.

Засновник інтернет-видання “ГОРДОН” Дмитро Гордон записав кілька інтерв’ю зі знайомими й односельцями Поворознюка, які розповідають про його злочинні дії в Кіровоградській області.

Фермер із цього регіону Юрій Ткач говорив, що Поворознюк тричі в нього стріляв. “2010-го, 2013-го – наскрізь у лівий бік грудей, 2014 року – тяжке вогнепальне поранення. Мені не надали допомоги. Я пережив клінічну смерть, і витягнули кулю”, – наголошував постраждалий.

27 липня засновник видання “ГОРДОН” Дмитро Гордон випустив журналістське розслідування про Поворознюка.

Олеся БАЦМАН
головна редакторка

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *