Планінги – для чого і кому вони потрібні

Планінги – для чого і кому вони потрібні
Планінги – для чого і кому вони потрібні

Усі знають, що таке щоденник, але не всі чули про планінг. Планінг – це книжка для планування та запису справ, яка за виглядом нагадує календар. Таке канцелярське приладдя завжди знаходиться під рукою, у відкритому вигляді на робочому столі, тому ще називається настільним планінгом.

Який вигляд має найпростіший планінг? 

Зазвичай планінг надрукований на форматі А3 в розгорнутому вигляді. Складається навпіл, утворюючи вузьку, довгу книжку. На кожному розвороті – один тиждень. Сторінка розділена на 7 частин за кількістю днів тижня. Кожен день розбитий по годинах. У кутку розміщується календар на найближчі три місяці, щоб зручніше було подивитися дати, на перегортаючи сторінки. 

Планінг – зручне планування  

З планінгом можна планувати завдання на рік, точно розподіляючи їх по тижнях, днях і навіть годинах. У ньому є й інші розділи – можна вести телефонно-адресну книгу, робити нотатки. Цей практичний діловий аксесуар стане в пригоді як у бізнесі, так і будь-якій людині, яка бажає ефективно організувати свій час. Щоб сторінки не стиралися і не м’ялися, планер зазвичай поміщають в обкладинку. Жорстка обкладинка з підставкою дає змогу встановити його вертикально.

Відмінності між щоденником, тижневиком і планінгом

Планер, щоденник і тижневик відрізняються видом планування. У щоденнику можна детально планувати кожен день. Це зручно, коли справ дуже багато. У ньому можна робити нотатки, записи. Але при цьому не видно всіх днів тижня. Найчастіше щоденник має менший формат.   

У тижневику одна сторінка – один тиждень. Він корисний, коли потрібно мати перед очима план завдань на тиждень, але без детальної розбивки. У таких органайзерах бувають передбачені поля для нотаток.

Відмінність планінгу в тому, що він зазвичай горизонтальний, його не носять з собою. Він дає змогу поєднати і тижневе, і щоденне детальне планування. Переваги – компактність і наочність: увесь тиждень розташований на одній сторінці. Видно, що заплановано та які справи ще не зроблено.

Як вести робочий планінг

Для робочих планів краще використовувати датований планінг. У річний план можна внести всі постійні або заздалегідь заплановані заходи – відрядження, виставки, відпустки. Під час планування на місяць варто намітити основні цілі та зафіксувати дедлайни. Потім мету слід роздрібнити на прості завдання та рознести по днях, виходячи з реальних термінів.  

На початку місяця краще внести в план важливі заходи, які не можна пропустити, і події, що повторюються: ділові зустрічі, конференції, виставки, дні народження, корпоративи, спортивні тренування. При тижневому плануванні важливо прописати справи з початку до кінця тижня. Зручно на кожен день встановлювати головне завдання, оскільки воно допоможе розставити акценти дня.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *