Голлівуд поглумився над путіним: таким його ще не бачили – про що насправді нова Ґодзілла і Конг
В український прокат виходить видовищний екшен “Годзілла і Конг: Нова імперія”. До таких картин зазвичай ставляться як до порожнього твору, але залюбки дивляться заради яскравих і вражаючих спецефектів. І в цьому нова картина виправдовує себе на всі сто. Однак творці цієї франшизи завжди закладають у картину підтекст і в ігровій формі розмірковують про глобальні світові проблеми. І цього разу сюди заклали майже все, що відбувається з нами за останні кілька років – війна в Україні, погрози путіна усьому світові ядерною зброєю та рецепт перемоги над росією.
Америка, як і їхній символ Кінг-Конг хоче здаватися чуйную
Про сам сюжет достатньо сказати кілька слів, щоб сильно не спойлерити. Годзіла прокидається через якісь сигнали, отриманий незрозуміло звідки, і вона вирушає на пошуки джерела, ламаючи будови, які їй трапляються на шляху. У цей же час у глибині Землі, де царює Конг, з’являється невідомий монстр. Зрештою Годзіла і Конг об’єднуються для того, щоб з ним битися і знищити.
А тепер про символізм, який свого часу визнали творці цих двох монстрів і місію, яку на них поклали цього разу. Гігантська мавпа від самого початку замислювалася як символ дикого начала закладеного в чоловіках природою, яке здатна пробудити жіноча краса. У Конзі завжди були одночасно і сила, і ніжність. Тому цей монстр став таким самим символом Америки, як Супермен чи Капітан Америка. І зовсім не дивно, що для кіно його вирішили відродити і ця франшиза вже налічує кілька десятків фільмів та мультфільмів. У складні часи Америка саме так і хоче виглядати – суворою, сильною, але чуйною та справедливою.
Щодо його супротивника, а в потрібний момент і союзника, Годзіли, то в голлівудському кіно вона з’явилася саме як символ Японії. А його головною рисою стало те, що цей монстр споживає і випромінює радіацію. І тут нікуди не дітися від паралелей із тим, що Японія єдина країна, яка зазнала атомного бомбардування. Тож не дивно, що між Годзілою та Конгом виникають постійно конфлікти. Усе так як у реальній історії – розбомблений Перл-Гарбор та економічні війни XXI століття між США та Японією.
Годзіла стала у Голлівуді символом Японії та єдиним радіоактивним монстром
А тепер підуть спойлери. Оскільки автори фільму вирішили й надалі закладати у свою картину символи нашого часу, то нікуди не дітися від того, що єдине, кого вони бачать союзником Америки в новому світі, це Японію. При цьому Європою, Південною Америкою та Африкою вони нехтують. Годзіла спокійно собі спить прямо в Колізеї і, не звертаючи уваги на пам’ятники історії, спокійно тупає Римом і зносить їх. У Єгипті монстри побилися і знесли одну зі стародавніх пірамід. І дивно, що після появи одного з монстрів у Ріо встояла статуя Ісуса.
Вибір антагоніста, з яким надалі б’ються монстри, виявляється несподіваним і таким же символічним. Починаючи дивитися фільм ти покладаєш надії на те, що художники придумали для тебе щось новеньке і в лінійці монстрів з’явиться нове чудовисько. Однак вигадувати щось оригінальне автори не стали. Вони просто зіштовхнули лобами хорошу і погану мавпу, яка поневолила іншу Годзілу. При цьому в цій мавпі дуже швидко вгадується Путін. Ця істота лисувата, агресивна і всім погрожує надприродною зброєю. В даному випадку це щось на кшталт указки, якою можна випускати якусь енергію, і це найсмертоносніша зброя. І коли ця істота, що нагадує орангутанга, їде верхи на закутій у ланцюги Годзілі і з криками розмахує цим жезлом, асоціації про червоні лінії і ядерний шантаж спливають самі собою. На додачу цей примат ще й обкручений якоюсь бойовою стрічкою. Тут людині, яка народилася в СРСР, чітко видно паралель із символом жовтневої революції 1917 року, матросом, обкрученим кулеметною стрічкою з патронами. Щоправда, у цієї мавпи замість набоїв зуби ворога.
Тепер Голлівуд бачить путіна таким
Саме таким творцям бачиться диктатор. Тим паче, що весь його народ, а точніше прайд мавп, тут показаний покірними рабами, які бояться повелителя. І тут цікаво, що це поселення мавп трохи різношерсте. Прямо, як росія. У цьому загубленому світі живуть шимпанзе, орангутанги, горили та інші примати. І, таке враження, що голлівудські режисери знайшли тут місце і нам. У картині є маленька мавпочка, яка на початку була з цим прайдом, але потім відкололася і приєдналася до Кінг-Конга. І. звісно ж, завдяки її допомозі монстри змогли перемогти мавпу-диктатора.
Тепер варто очікувати серію мемів, як від першого фільму. Нагадаємо, що перша частина “Ґодзіла проти Конґа” вийшла 2021 року. Тоді ще був COVID-19 і у світі обговорювалися інші конфлікти. А жартівники вплітали доволі органічно та смішно Годзилу та Конга. Наприклад, коли 2021 року величезний контейнеровоз сів на мілину в Суецькому каналі та перекрив його на тиждень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.