Черговий апокаліпсис Міли Йовоіч, два кошмари і дебют Антона Птушкіна: у кіно з 4 квітня

Цього тижня в український прокат виходять два фільми жахів, трилер, драма та українська документалка. Цікаво, що премєри відбудуться в два дні, 3 квітня, і 4 квітня. 

Афтер (3 квітня)

Жанр: драма, країна – Франція 

У головних ролях: Луїз Шевильот, Маджд Мастур

У паризькому техно-клубі зустрічаються двоє. Фелісі – адвокатка у кримінальних справах. Саїд – водій “убера”, який щойно закінчив зміну. Ніч, музика та ейфорія породжують в них взаємне захоплення, і вечірка плавно переходить у квартиру Фелісі. Дві людини з різних світів та з різними поглядами стають близькими, попри всі умовності. Аж поки ранок не поверне їх до звичного життя, де в центрі Парижа вирують протести “жовтих жилетів”.

“Афтер” – це реконструкція спільноти прихильників електронної музики, яка існує у безпечному просторі, стираючи межі між соціальним статусом, расою та сексуальною орієнтацією. Хоч фільм є ігровим, його стиль нагадує документальну роботу. Стрічка була представлена на 73-му Берлінському кінофестивалі.

Режисера фільму Антоні Лапіа вивчав образотворче мистецтво в Парижі та Мадриді, потім кіно в Університеті Paris 8, де він спродюсував і зняв два короткометражні фільми. У 2011 році він приєднався до La fémis і зняв стрічку “Панда” з Солен Ріго та Фіннеганом Олдфілдом. Пізніше він створив п’ятнадцять фільмів із Societe Acephale, працюючи тим часом і над власними проектами. After — його перший повнометражний фільм.

Останній подих (4 квітня)

Жанр: бойовик/трилер, країна – США

У головних ролях: Мілла Йовович, Сем Вортінгтон, Коммон

Земля майбутнього залишилася майже без повітря. Серед людей, які вижили, точиться жорстока боротьба за генератори кисню. Майя (Дженніфер Гадсон), дружина талановитого винахідника Даріуса, разом з їхньою донькою Зорою (Куавенжан Уолліс) живуть удвох в приміщенні, де виробляється кисень. Вони не полишають свій дім, аби не викрити місцезнаходження цінної техніки, за якою всі полють. Єдина можливість вийти на поверхню – спеціальний костюм, винайдений колись Даріусом. Інша група людей, яку очолює Тесс (Мілла Йовович), давно шукають і їх, і техніку, завдячуючи якій вони досі живі. Тесс знає про розробку зниклого чоловіка Майї і готова пробратися до неї за будь яку ціну.

Бойовик та трилер “Останній подих” знято режисером Стефоном Брістолем, для якого це другий повнометражний фільм у кар’єрі. Більш досвідчений Даг Саймон написав сценарій. У 2019 році він був у списку кращих нереалізованих сценаріїв Голівуду того року. До зйомок приступили наприкінці 2022 року у Пенсільванії.

Омен: Початок (4 квітня, 18+)

Жанр: жахи, країна – США, Італія

У головних ролях: Білл Найї, Ралф Айнесон, Чарльз Денс

Події розгортаються у Римі незадовго до того, як у родині американського дипломата Роберта Торна та його дружини Кеті стається трагедія. Під час пологів помре їхній син-первісток. Цього ще не сталося. Молода американка (Нелл Тайгер Фрі) прибуває до Риму аби присвятити своє життя служінню церкві. Водночас вона спробує викрити злочинну змову, яка має призвести до появи на світ Антихриста.

Фільм жахів “Омен: Початок” є шостим внеском у однойменну франшизу та приквелом найпершого фільму, що вийшов на екрани у 1976 році. Стрічку режисувала Аркаша Стівенсон за сценарієм, написаним нею разом із Тімом Смітом та Кейтом Томасом. У основу сюжету лягло оповідання Бена Джейкобі. Про задум зняти приквел до відомої франшизи вперше заговорили у 2016 році. Тоді йшлося про написання сценарію Беном Джейкобі. У 2022 році на режисерську посаду була затверджена дебютантка Стівенсон. Основні зйомки завершились у січні 2023 року.

 

Ритуал. Інший вимір (4 квітня, 18+)

Жанр: жахи, країна – Тайвань

У головних ролях: Джей Сі Лінь, Чжан Нін, Саммер Мен

Колись один необачний архітектор спроектував споруду університету зневаживши всі можливі правила феншую. Порушивши гармонію, він створив простір, який замість того, щоб відлякувати від себе злі сили, слугує для них приманкою. Нині споруда пустує. Група студентів розробила гру з доповненою реальністю з елементами жахів та детективу. Вперше зіграти вирішили у тій самій споруді. Розпочинаючи тестування гри вони не знали, що їхні життя будуть доповнені ще й присутністю незліченної кількості привидів, які розлючені тим, що опинилися замкнені у цій споруді.

Тайванський фільм жахів “Ритуал. Інший вимір” є продовженням фільму “Проклятий міст”, що вийшов у 2020 році. Поєднані спільною ідеєю фільми ґрунтуються на міській легенді про Янміньшанський університет китайської культури. Це один з найбільший вишів Тайваню, у якому навчаються понад 32 тисячі студентів. Для зйомок продовження до своїх режисерських обов’язків повернувся Лестер Ши, а також команда сценаристів.

Ми, наші улюбленці та війна (4 квітня)

Жанр: документальний, країна – Україна

Режисер: Антон Птушкін

З початком повномасштабного вторгнення безліч українців полишили домівки, аби врятувати свої життя. Часто люди тікали, не встигнувши взяти найнеобхідніші речі, однак разом із домашніми улюбленцями. Хтось був впевнений, що їде на кілька днів, тож тваринок залишав вдома. Припнуті на ланцюгах собаки, замкнені у порожніх квартирах коти та тварини з зоопарків, зачинені у надійних клітках. Усі вони хотіли жити та потребували допомоги людей. І небайдужі люди відгукнулися.

Документальний фільм “Ми, наші улюбленці та війна” створив тревел-блогер та журналіст Антон Птушкін. Як і під час своїх подорожей, він сам став сценаристом, режисером та у багатьох епізодах оператором. Робота тривала півтора роки. Спершу проект планувався для показу західній аудиторії, бо українці і так бачили ситуацію на власні очі. До роботи було залучено чимало іноземців, а сам фільм створено у копродукції України та Канади. Прем’єрний показ відкриє Doc Kyiv Fest. Це перший повнометражний фільм Птушкіна та перша його робота, якої не буде на YouTube.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *