Вживати щодня і в обов’язковому порядку: лікарі назвали два важливих для кишківника продукти
Люди, які звертаються до лікарів зі скаргами на кишківник, що погано працює, часто роблять одну і ту ж помилку. Є дві важливі умови, яких треба дотримуватись, щоб орган функціонував як треба. У раціоні повинна бути рідина і клітковина, представлена овочами та зеленню, інформує Ukr.Media.
Однак натомість деякі пацієнти (зазвичай «за порадою знайомих») надають перевагу засобам, які не відновлюють кишківник, а вирішують проблему миттєво, хоч і з наслідками. Йдеться використання стимулюючих проносних.
Відома справа, коли в тебе щось не виходить, треба взяти більший молоток — так і з кишківником, зазначили лікарі.
Треба дати кишківнику спочатку воду та клітковину. Проносні ж б'ють по органу таким чином, що кишківник стає «відбитим».
Перестає сприймати звичайні природні імпульси, звикає до сильних ударів, уточнили медики, додавши, що після цього відновлення природної роботи органу може стати проблемою.
За словами лікарів, часто людина впевнена, що отримує клітковину. Але насправді «це не точно».
Люди думають, що вони їдять овочі в принципі — і цього достатньо, зазначили фахівці, порадивши прикидати, скільки за добу з'їдається подібної їжі.
Якщо це менше, ніж 300 грамів, це практично гарантовані проблеми з кишківником, додали лікарі.
Клітковина є в різній рослинній їжі. Це ягоди, овочі, фрукти тощо. Оптимально отримувати її, вживаючи яблука та висівки (наприклад, у вигляді гранул, які потрібно запивати водою).
Що стосується рідини, то пляшка із простою чистою водою на столі — найкращий варіант. Не варто замінювати цей доступний продукт соками, газованими напоями, солодкими компотами. Або думати, що всю потрібну рідину ви отримуєте із супами, чаєм та кавою.
Кишківнику важлива вода, щонайменше 1,5 літра на добу. Якщо він воду не отримає, то своє все одно забере, зазначили експерти, ще раз наголосивши, що дві перші умови для нормальної роботи кишківника без запорів — це рідина та клітковина в раціоні.
Якщо в кишківнику вже утворилися аденоми і поліпи, то безсила і клітковина. Щоб тримати ситуацію під контролем важливо після 45 років проходити колоноскопію. Дослідження допомагає виявити проблему та своєчасно видалити ті самі поліпи, які підвищують ризик розвитку онкології.
Стаття призначена лише для ознайомлювальних та освітніх цілей і не замінює професійні медичні консультації, діагностику або лікування. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть виникнути у вас про стан здоров'я.
Джерело: ukr.media