Операція варикоцеле лапароскопічним методом Особливості патологічного стану

Операція варикоцеле лапароскопічним методом Особливості патологічного стану

Особливості патологічного стану

Лапароскопічна резекція внутрішньосім’яної вени – операція на варикоцеле, котра передбачає перетинання та видалення уражених судин яєчка. Оперативне втручання дозволяє відновити здатність до нормального вироблення сперматозоїдів, яка порушується при розвитку патології. Лапароскопія є найбільш безпечною та ефективною технологією лікування, яка не впливає на чоловіче репродуктивне здоров’я.

Варикозне розширення вен зазвичай вражає одне яєчко, двостороннє ураження зустрічається рідко. Причини виникнення хвороби можуть бути різними, але здебільшого це підвищення внутрішньочеревного тиску, ведення малорухливого способу життя, тромбози, онкологія нирок. Застійні процеси у сім’яних венах позначаються на спермогенезі та ускладнюють запліднення, тому варикоцеле потрібно лікувати якомога швидше.

Показання до проведення втручання

Лапароскопічна операція призначається у будь-якому випадку при постановці діагнозу «варикоцеле». Не існує консервативних методик лікування, а патологія перешкоджає бажанню чоловіка стати батьком, адже природне вироблення сперми порушується. Запідозрити варикозне розширення внутрішньосім’яних вен можна за наступними симптомами:

  • больові відчуття в паховій ділянці;
  • калитка збільшується у розмірах;
  • збільшені розміри яєчка завдають дискомфорту при ходьбі та сидінні;
  • статеві органи втрачають привабливість.

Варикозно розширені судини не зникнуть самостійно, їх потрібно видалити для відновлення функціональності яєчок. Чим раніше зробити операцію, тим швидше чоловік зможе повернутись до повноцінного статевого життя та почати планувати батьківство.

Особливості хірургічного втручання

Для лікування варикоцеле пацієнта розміщують на операційному столі та вводять обраний вид загальної анестезії. Після цього втручання проходить за наступною процедурою:

  1. введення порожнинних трубок у місця проколів на череві;
  2. заповнення черевної порожнини вуглекислим газом для кращої видимості внутрішніх органів;
  3. виявлення проблемних ділянок яєчок та розробка алгоритму втручання;
  4. ізоляція патологічно уражених судин та їхнє видалення ділянками до 2-4 сантиметрів;
  5. огляд операційного поля на відсутність кровотечі, виймання трубок та зашивання проколів.

Оперативне втручання проходить під відеонаглядом, а обсяг видалення судин буде мінімальним. Це дозволяє чоловікові швидше відновитись, не приймати знеболювальні засоби у період реабілітації. Вже через 1-2 дні перебування у стаціонарі пацієнт направляється на відновлення вдома, а через тиждень може повертатись до статевого життя. Декілька тижнів рекомендовано уникати фізичної активності (занять спортом).

Джерело: сайт bilyak.com.ua.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *