Напій з цикорію: спосіб приготування, користь і шкода
Приготувати напій з цикорію досить легко і просто в домашніх умовах, а у напою при цьому є як користь, так і шкода. Це справжня здорова і корисна альтернатива найпопулярнішому напою, що бадьорить — каві. У цикорії безліч вітамінів і корисний він для кишкової мікрофлори, інформує Ukr.Media.
Корисні властивості
У цикорії дуже багато вітамінів, дубильних речовин, а також клітковини, яка очищає від шлаків і токсинів. Напій корисний ще й для нервової системи.
Рослину дозволяється пити під час вагітності. Цикорій попереджає такий стан, як токсикоз, від якого часто страждають жінки, що носять під своїм серцем дитину. Напій упорядковує роботу печінки і нирок, а також виводить небезпечні продукти обміну речовин.
Найчастіше у жінок, які носять під своїм серцем дитину, буває анемія. Так ось напій з цикорієм допомагає при цьому захворюванні. Річ у тім, що в його склад входить залізо, яке добре засвоюється організмом людини. Робота кісткового мозку таким чином приходить в порядок і тим самим виробляється стільки еритроцитів, скільки необхідно для нормального функціонування.
Вітамінно-мінеральний склад цикорію допомагає вагітним жінкам виношувати плід, збільшуючи сили і енергію, а також захищаючи від різних інфекцій. Крім того, напій допомагає при набряклості, яка часто буває при вагітності. Він покращує сон, настрій і зберігає вагу в порядку. Мало того, на відміну від кави, цикорій не порушує серцевий ритм і не підвищує тиск, а підтримує його в нормальному стані.
У напої є жири, білки, холін, камедь, залізо, пектин, вітаміни Е, В1, С та інші корисності. У рослині є полісахарид під назвою інулін. Він здатний приводити в порядок кишкову мікрофлору і підтримувати її в нормальному стані. Особливо корисний напій тим, у кого цукровий діабет. Адже рослина підтримує нормальний рівень цукру в крові і знижує глікемічний індекс.
Є і протипоказання до вживання напою.
Не можна пити його при прийманню антибіотиків, тому що він знижує їх активність. Не дозволяється його вживати при варикозному розширенні вен, а також геморої, тому що проблеми можуть посилитися. Якщо є алергія на вітамін С, то і від цикорію доведеться відмовитися. Адже він містить в собі цю речовину. При бронхіальній астмі також не можна вживати рослину. Як би там не було, бажано перед вживанням напою проконсультуватися з лікарем.
Рецепти приготування смачного і корисного напою
У чайних і кавових відділах продуктових магазинів без труднощів можна купити цикорій. Також його продають в аптеці без рецепта. З готового порошку можна робити напій прямо у себе вдома. Готувати його не складе ніяких проблем.
Для цього береться:
- 0,5 — 1 чайна ложка цикорію
- 200 мл гарячої води, але не киплячої при цьому.
Цикорій заливаємо водою, далі за смаком додають скибочку лимона, сік з цитруса і мед.
Можна готувати не на основі води, а на молоці. Так, слід закип'ятити склянку молока, дати йому трохи охолонути, щоб був не крутий окріп і залити 0,5-1 чайну ложку цикорію молоком. Найкраще при приготуванні такого варіанту напою використовувати рослинне молоко — кокосове, мигдальне, гречане або ж вівсяне. Річ у тім, що в молоці тваринного походження досить багато кальцію. При з'єднанні з залізом, яким багатий цикорій, утворюються нерозчинні комплекси.
Також можна самостійно готувати коріння цикорію для подальшої обробки і отримання смачного і корисного напою. Так, спочатку слід зібрати коріння рослини або ж купити його в аптеці. Далі воно ретельно промивається під проточною водою, сушиться і ріжеться на маленькі шматочки. Сировина обсмажується до коричневого кольору. Якщо під час процесу почне виділятися неприємний запах, дивуватися не варто. Річ у тім, що таким чином випаровується речовина під назвою цикоріол. Далі шматочки кореневищ занурюються в чашу блендера і збиваються до стану порошку.
Крім того, корисний напій можна готувати з додаванням ягід чорниці. Їх береться стільки ж, скільки і самого цикорію. Відмінним ефектом володіє чай з цикорієм і шипшиною. Останній є справжнім джерелом вітаміну С. Речовини в шипшині значно більше, ніж в знаменитих лимонах. Такий варіант напою рекомендується заварювати в термосі і залишати на якийсь час.
При недокрів'ї відмінно допомагає напій, приготований не з коренів, а з стебла і листя цикорію. Частини рослини прокручуються через м'ясорубку, а потім сік змішується з молоком і медом. Корисний буде також напій з глодом. Висушені ягоди слід подрібнити в кавомолці і змішати з цикорієм в рівних кількостях. Потім суміш заливають гарячою водою і настоюють.
Джерело: ukr.media