Мелатонін – запорука довгого життя. Ось як підняти його рівень у своєму тілі природним способом
Його також називають гормоном життя і довголіття, інформує Ukr.Media.
Мелатонін не тільки виробляється в організмі, він також надходить з деяких продуктів або його можна вводити в організм у вигляді ліків і добавок.
Як виробляється мелатонін?
Мелатонін виробляється епіфізом (шишковидна залоза). Під дією сонячного світла триптофан-амінокислота перетворюється в серотонін, який перетворюється в мелатонін протягом ночі.
З цієї причини важливо спати вдень мінімум півгодини. Однак близько 70% мелатоніну виробляється вночі. Процес починається приблизно в 20:00 і найбільш інтенсивний він з 24:00 до 4:00.
Що робити, щоб збільшити вироблення мелатоніну?
- зробіть все можливе, щоб лягати спати до 24:00;
- якщо вам необхідно спати після цієї години, залиште як можна менше світла;
- виділяйте достатньо часу, щоб відновити сили;
- перед сном виключайте всі джерела світла, закривайте жалюзі, використовуйте маску для очей;
- якщо прокинетеся вночі, не вмикайте світло.
Яку роль відіграє мелатонін?
Основна функція мелатоніну – регулювання біоритмів. Завдяки йому ми можемо глибоко заснути. Але крім того, ще мелатонін:
І якщо мелатонін не виробляється в достатній кількості, людина старіє швидше, виникають проблеми з вагою, у тому числі і ожиріння. У жінок збільшується ризик ранньої менопаузи і ймовірність раку молочної залози.
У яких продуктах міститься мелатонін?
Мелатонін був виявлений в певних продуктах, а деякі допомагають його виробити. У чистому вигляді мелатонін міститься в кукурудзі, бананах, томатах, рисі, моркві, редисці, інжирі, вівсі, горіхах, ячмені та ізюмі.
Продукти, які позитивно впливають на виробництво мелатоніну це гарбуз, мигдаль, сир, яловичина та індичка, курячі яйця, молоко, абрикоси, липа, вівсянка та насіння соняшнику.
Слід зазначити, що виробництво мелатоніну припиняється в організмі при вживанні алкоголю, кофеїну, тютюну, а також при прийнятті певних ліків, що містять бета-блокатори, снодійні, протизапальні препарати і антидепресанти.
З віком кількість мелатоніна зменшується, особливо після 35 років, тому нам потрібно допомогти організму виробляти його максимально ефективно.
Оздоровлюйтеся природним шляхом і подбайте про мелатоніні!
Джерело: ukr.media