Медики: чим свічки шкідливі для здоров’я людини?
Під час горіння деякі свічки можуть почати коптити. Найчастіше таке відбувається з дешевою і, як наслідок, неякісною продукцією. Коли свічка коптить, у повітря виділяється чадний газ. У невеликій кількості він не завдасть зовсім серйозної шкоди для здоров'я людини, однак якщо неякісні свічки використовуються регулярно, то проблеми з самопочуттям не змусять себе довго чекати, інформує UkrMedia.
Велика кількість палаючих свічок створює в приміщенні дуже важке повітря. Як правило, в кімнаті стає задушливо. Від цього може розболітися голова. Обов'язково треба провітрювати приміщення після спалювання свічок. Це дозволить наповнити кімнату свіжим повітрям, киснем, позбавить від диму і специфічних запахів.
Особливу небезпеку для людини становлять парафінові свічки, які зараз так популярні і доступні. Справа в тому, що під час того, як горить така свічка, в повітря викидається чимала кількість канцерогенів. Зокрема, людина починає вдихати толуол і бензол. Ці речовини діють на організм отруйних чином. У малих дозах вони не спровокують різкого погіршення здоров'я, проте звичка часто палити свічки може призвести до серйозних захворювань. Медики відзначають, що зазначені канцерогени здатні провокувати ракові захворювання, викликати хвороби дихальної системи. Крім того, бензол і толуол дуже негативно позначаються на стані крові і центральної нервової системи, в цьому і полягає основна шкода свічок для людини.
Часте використання свічок може викликати:
- запаморочення;
- задишку;
- головні болі;
- безсоння, інші порушення сну;
- відчуття нудоти та відчуття нестачі кисню;
- бронхіальну астму;
- алергічні реакції;
- патології крові;
- проблеми з травленням;
- м'язові болі та судоми;
- проблеми із зором;
- перепади тиску.
Чи небезпечні ароматичні свічки
В ароматичних свічках ховається своя додаткова шкода для здоров'я людини.
Якщо використовуються свічки із запахом дешеві, створені з неякісної сировини, щось подібне може поступово привести до отруєння, погіршення самопочуття.
Ароматичні свічки, у яких присутні натуральні компоненти (ефірні олії), також не є безневинними. Ефірні олії, які додають в свічку, негативно реагують на процес нагрівання. Їх хімічний склад змінюється, ефірні олії стають токсичними. Подібне знову може привести до інтоксикації і, щонайменше, до головних болів.
Фахівці не рекомендують застосовувати ароматичні свічки дуже часто. Більше того, вони не повинні горіти довше півгодини, а після використання обов'язково треба добре провітрити приміщення. Не можна запалювати такі свічки у вечірній час доби перед відходом до сну, щоб не нашкодити своєму самопочуттю.
Джерело: ukr.media