Коли не можна пропустити чищення зубів: вранці чи ввечері?
Як часто ви чистите зуби? Більшість стоматологів рекомендують робити це двічі на день – відразу після того, як ми прокинулися і перед тим, як лягти спати. Але скільки людей дійсно слідує цим повчанням? Ймовірно, що не так багато. Сьогодні поговоримо про те, чому так важливо стежити за гігієною порожнини рота і в якій половині дня процедура чищення зубів принесе максимальну користь?
Так склалося, що багато хто чистить зуби вранці, але забувають або лінуються робити це ввечері. Багато хто забуває ввечері про зубну щітку і пасту свідомо, оскільки впевнені в тому, що це не так важливо. Хоча для цих же людей чищення зубів вранці є священним ритуалом, інформує Ukr.Media.
Бактерії, що знаходяться в роті людини, харчуються їжею, яку ми їмо. Згодом ці бактерії виділяють відходи, які є дуже кислими і можуть зруйнувати зубну емаль. Це у свою чергу може спровокувати карієс і руйнування зубів.
Якщо лягти спати, не звільнивши ротову порожнину, зубний наліт почне кальцинуватися і осідати на зубах. Кальцинований наліт неможливо видалити ні щіткою, ні зубною ниткою. Можлива поява неприємного запаху з рота, інфекцій і кровоточивості ясен. Тому чистити зуби на ніч важливіше, ніж вранці.
Чищення зубів перед сном допоможе:
1. Знизити концентрацію кислоти в ротовій порожнині
Кислота постійно накопичується в роті людини. Нейтралізувати її допомагає слина, але під час сну виробництво слини помітно знижується і рівень кислоти підвищується. Корозії зубів можна запобігти тільки, якщо чистити зуби на ніч.
2. Зменшити розмноження бактерій
Слина допомагає знизити розмноження бактерій. Підтримка нормальної секреції слини можлива, якщо не забувати очищати ротову порожнину перед тим, як лягти спати.
3. Мінімізувати розкладання частинок їжі в роті
Залишки їжі на зубах через деякий час починають розкладатися. Це може погіршити стан здоров'я зубів і ряду внутрішніх органів, а також бути причиною неприємного запаху з рота.
Джерело: ukr.media