Якщо ви приймаєте антидепресанти і вони не допомагають, ось що ви повинні знати
Який механізм виникнення та розвитку депресії?
Депресія вражає багато мільйонів людей у всьому світі, і багато хто з них звертається за допомогою до ліків, щоб відігнати від себе чорні думки. Погана новина полягає в тому, що ліки не завжди допомагають, а ось хороша новина полягає в тому, що у вас є ще варіанти, інформує UkrMedia.
Депресія є головною проблемою, тому ліки не завжди допомагають
Озирнітся навколо. З кожних 100 людей, яких ви бачите, віком старше 12 років, принаймні 10 з них страждають депресією, і, можливо, приймають ліки від депресії, повідомляє Національний інститут здоров'я. І приблизно одна третина тих, хто приймає ліки, не спостерігає полегшення від своїх симптомів.
З тих, хто спочатку дійсно відчуває полегшення (також відоме, як "ремісія"), ще третина буде відчувати "толерантність", яка може бути краще відома своїм менш технічним терміном -"вигублення".
На щастя, є багато варіантів, які ми знаходимо з плином часу. Тим часом, важливо зрозуміти, що відбувається з нами.
Наука все ще намагається з'ясувати, що саме відбувається
Протягом останніх двох десятиліть зростають наукові докази того, що існує істотні труднощі в демонстрації відмінностей між різними методами лікування за допомогою антидепресантів і використанням плацебо в контрольованих клінічних випробуваннях. Це призвело до збільшення невизначеності щодо терапевтичних переваг антидепресантів. Але, свою чергу, призвело до додаткових досліджень і стало зрозуміло, чому важко відтворити результати експериментів, спрямованих на демонстрацію ефективності різних методів лікування.
Депресія може маскуватися під виглядом інших розладів
Тільки тому, що ваші симптоми збігаються з симтомами депресії, це не означає, що ваш діагноз повинен бути "депресією", яка також відома як "великий депресивний розлад". У деяких випадках симптоми депресії можуть бути викликані іншими захворюваннями. Наприклад, біполярний розлад може викликати форми депресії, але такі форми депресії не реагують на ті ж види медикаментів, як небіполярна депресія. Аналогічним чином, розлади особистості можуть проявлятися з депресивними симптомами, коли вони, власне, не є депресією. Особисті розлади не будуть добре реагувати на антидепресанти, і той, хто страждає від такого неправильного діагнозу, вірить, що ліки не працюють, незважаючи на те, що це не медикаментозний діагноз, а психосоматика.
Навіть якщо у вас депресія, існують нюанси
Незважаючи на те, що існує одна хвороба, яка називається "депресією", існує велика кількість різних біологічних відхилень, які викликають цю умову. Це означає, що існує так само багато різних способів, щоб впоратись із нею. Важко, якщо не неможливо точно передбачити, на що буде реагувати будь-який окремий пацієнт, але, на щастя, багато пацієнтів дійсно реагують позитивними змінами. Одним із способів, завдяки якому иедики можуть підібрати правильний препарат, є визначення підстав, основаних на специфічних симптомах у пацієнтів. Наприклад, чи пацієнт спить багато, або не може спати? Він втратив апетит? Або він їсть примусово? Чи він хвилюється або веде сидячий спосіб життя? Виходячи з цього, один препарат може виявитись, як більш вірогідний спосіб лікування.
Інший набір підказок, які використовують медики, – це загальне здоров'я пацієнта, наприклад, вік, фізична підготовленість і існуючі захворювання, такі, як діабет. Іншим чудовим варіантом та показником є те, як близький член сім'ї реагує на певний препарат.
Наш мозок адаптується
Як тільки ви знайдете лікарський препарат, який буде вам допомагати, це ще не все. Проблемою стає підтримка цієї ремісії, яка часто змінюється повторною депресією, що має свій діагноз: тахіфілаксія.
Це явище можна пояснити тим, як наші нейрони з часом адаптуються до ліків. Більшість антидепресантів підвищує рівень серотоніну і тіло буде регулювати ваші рецептори серотоніну, роблячи їх менш чутливими та / або зменшуючи кількість рецепторів у ваших синапсах. Прозак є найбільш відомим для цього ефекту, але навіть тоді вам зазвичай потрібно лише збільшити дозу одиного разу для підтримки реакції.
Ситуаційні фактори також можуть мати ефект. До них відносяться рівень стресу, зловживання психоактивними речовинами та взаємодія з медикаментами. Навіть кількість фізичної активності, яку ви отримуєте, може вплинути на дію препарату. Фізичні вправи, в такому разі є позитивним фактором. Можливо, пробіжка або скелелазання може допомогти вашій депресії.
Коли певний препарат більше не надає пацієнту полегшення, деякі люди можуть отримати користь від підвищеної дози, в той час, як іншим необхідно змінити лікарський засіб. Деякі дослідники починають замислюватися, чи існує якась певна відмінність між людьми, які ніколи не реагували на медикаментозний препарат,від тих, хто на нього реагує, а потім припиняє реагувати. Тут може існувати важлива відмінність, яка допоможе сформувати наше розуміння депресії та її лікування.
Сприймайте такий етап лікування, як розмови з психоаналітиком, серйозно
Психотерапія є частиною вирішення проблеми, але її часто пропускають. Це може тривати роками, але психотерапія здатна повністю вилікувати вашу депресію і навіть запобігти майбутній депресії, але ви повинні бути готові ходити до психолога чи психоаналітика щотижня і, поступово, змінюватися. Ліки та всі інші види лікування працюють тільки в той час, коли ви приймаєте їх. Вони не мають довгострокової діїї після того, коли ви зупинитесь.
Перше, що потрібно при лікуванні депресії, це терапія. Потім, якщо і коли призначаєтья медикаментозний препарат, його вживаня слід ретельно контролювати, включаючи обговорення настрою, сну, апетиту, лібідо, суїцидальних думок, агітації та млявості, кожна з яких може вказувати на відповідь організму на певний препарат, або на її відсутність. Згідно зі статистикою, менше однієї третини людей, які приймають один антидепресант, не відвідують подібної психотерапії. Це може стати відповіддю на те, чому третина пацієнтів повідомляють, що їх ліки не діють.
Сила закритих очей
Коли ви вперше приймаєте антидепресанти, достатня кількість сну може мати велике значення в тому, наскільки добре ви відреагуєте на ліки, стверджують дослідники з університету Мічигану, які вивчили 68 пацієнтів з депресією. Досліджувані приймали протягом перших двох тижнів антидепресант (флуоксетин), крім того, вони повинні були провести шість або вісім годин у ліжку. Дослідники виявили, що суб'єкти, які спали вісім годин, мали майже вдвічі більше шансів досягти ремісії після повних восьми тижнів лікування антидепресантами – 63%, у порівнянні з 33% у групі, де спали по шість годин. Їхня реакція на ліки була також швидшою. Це перше дослідження, яке продемонструвало, що здоровий сон може прискорити і посилити дію від лікування антидепресантами.
Нова надія на ДНК
Відповідь вашого організму на антидепресант регулюється значною мірою вашою генетикою та вашою особистою нейробіологією / фізіологією, згідно з передовими вченими. Ми тепер маємо можливість генетично перевірити, які препарати можуть бути найбільш придатними для пацієнта за допомогою метаболізму ДНК. Науковці вважають, що варто робити таку перевірку перед лікуванням депресії антидепресантами.
Надзвичайно важливо підібрати ліки, які зможуть оптимально метаболізуватись у пацієнта. Зараз це ніби своєрідна гра в рулетку, оскільки складно швидко підібрати потрібні ліки. Зате майбутнє за епігенетикою – новою медичною дисципліною, яка дозволяє більш цілеспрямовано підходити до пацієнтів з депресією (а також з розладами спектру тривоги та аутизмом).
Джерело: ukr.media