Як, навіщо і кому потрібно вживати насіння льону

Істина про лляне насіння

Лляне насіння багате мікроелементами, марганцем, дієтичним волокном, жиром омега-3 і вітаміном B1. Дані свідчать про те, що лляне насіння може допомогти знизити ризик розвитку раку, інсульту, діабету і серцевих захворювань, інформує Ukr.Media.

Льон – це рослина, яка є однією з найдавніших волокнистих культур, як відомо, культивується він з 3000 року до нашої ери у Вавилоні, Китаї і Єгипті

Лляне насіння багате корисними для здоров'я поживними речовинами, антиоксидантами, дієтичним волокном, вітамінами і мінералами. Таким чином, воно пропонує широкий спектр переваг для здоров'я: Лляне насіння містять як нерозчинні, так і розчинні типи волокон

Льон багатий лігнанами, антиокислювальними властивостями фітоестрогенами, яких знаходиться в 75-800 разів більше порівняно з іншими рослинними продуктами. Столова ложка меленого льняного насіння містить 1,8 грама омега-3 жирів, які так необхідні для здоров'я серцево-судинної системи.

Недавній метааналіз «Льон і рак молочної залози» був опублікований в «Інтегративній терапії раку» – досліджено понад 1800 записів з різних наукових джерел, пов'язаних з раком молочної залози і ефектами лляного насіння.

«Дослідження свідчать про те, що льон може бути пов'язаний із зменшенням ризику раку молочної залози. Льон демонструє антипроліферативні ефекти в тканинах і може захистити від первинного раку молочної залози. Ризик смертності також може бути знижений серед людей, що живуть з раком молочної залози », – відзначають дослідники.

Льон містить лігнани, фітоестрогени, відомі своїми антиоксидантними та протираковими властивостями. Вони блокують ферменти, які беруть участь у метаболізмі гормонів і впливають на ріст та метастазування пухлинних клітин.

Вам може бути цікаво

За словами Келлі К. Фіцпатріка, директора з питань охорони здоров'я та харчування Канади, недавні дослідження показують, що лляне насіння працює як профілактичний захід проти раку молочної залози, раку товстої кишки і раку передміхурової залози.

Як було виявлено в дослідженні 2010 року, опублікованому в журналі «Гінекологічна онкологія», кури, які отримували 10 відсоткову збагачену насінням льону їжу протягом року, мали «значне скорочення пізніх пухлин яєчників», а також «загальне поліпшення здоров'я і зниження смертності».

Дослідники прийшли до висновку: «Ці результати можуть послужити основою для клінічного випробовування, яке оцінює ефективність лляного насіння як захисного фактора проти раку яєчників у жінок».

Профілактика захворювань

Серцево-судинні захворювання

Жири Омега-3 допомагають серцево-судинній системі, оскільки володіють протизапальними властивостями, вони знижують кров'яний тиск і регулюють серцебиття. Також можуть бути корисні для лікування серцевої недостатності і аритмії. Лігнани у лляному насінні зменшують накопичення атеросклеротичної бляшки на 75%.

Регулярне вживання лляного насіння допомагає знизити рівень холестерину. Дослідження за участю жінок в менопаузі, показало помітне зниження рівня ЛПНЩ після того, як жінки щодня споживали чотири столові ложки лляного насіння.

Діабет

Регулярне споживання лігнанів, які містяться в лляному насінні допомагають покращити рівень цукру в крові.

Запалення

Жири Омега-3 допомагають зменшити запалення, пов'язане з астмою і хворобою Паркінсона, шляхом блокування виділення запальних засобів.

Симптоми менопаузи

Згідно з дослідженнями жінок в період менопаузи у 2007 році, вживання двох столових ложок меленого лляного насіння два рази в день зменшувало інтенсивність і частоту приливів. Жінки відчули різницю після прийому лляного насіння протягом тижня та отримали найбільшу користь протягом двох тижнів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *