Чому після обіду немає сил і як вирішити цю проблему
Поїли — можна і поспати… Поспали — можна і поїсти… Наскільки чудово жила ця казкова родина жаб, проте нам, на відміну від них, не настільки пощастило, тому подібного ми собі дозволити не можемо. Хоча часом дуже хочеться впасти в обійми Морфея, особливо у будній день, відразу після ланчу. Чому ж виникає післяобідній занепад сил і як з ним впоратися?
Так, часом триматися немає більше сил, адже існує безліч факторів, які "пригнічують" наш організм: хронічний стрес, недосип, шкідливі звички, гормональний збій і навіть дефіцит вітамінів та мікроелементів. При цьому трапляється занепад сил фізичний, а трапляється емоційний. Крім того, не варто забувати про те, що їжа, звичайно, наповнює нас енергією, але існує цілий ряд факторів, які можуть вплинути на нашу здатність перетравлювати і засвоювати поживні речовини з неї і, як наслідок, на наше самопочуття після їжі може погіршитися — виникне той самий занепад сил, інформує Ukr.Media.
Основні причини виникнення занепаду сил
Протягом дня у нас можливі два види втрати сил і енергії. У першому випадку занепад сил настає через активний процес травлення. Зазвичай, якщо обід у вас відбувається о 13.00 або о 14.00. У цей час розумова і фізична діяльність в організмі сповільнюються, з тієї причини, що організм спрямовує усі свої сили на те, щоб перетравити ту їжу, яку він щойно отримав. І десь на 1,5 години ми йдемо у "сомнамбульний" режим: коли погляд постійно зупиняється на якомусь певному об'єкті, абсолютно нічого не хочеться робити і не виникає ніяких бажань, крім одного — поспати тут і зараз.
У другому випадку — денний занепад сил — виникає, зазвичай, у людей після пізніх обідів або перекусів у інтервалі з 16.00 до 18.00. Саме у цей часовий проміжок по наших фізіологічних годинниках відбувається зниження рівня кортизолу і виділяється мелатонін. А в осінній період це особливо актуально через відсутність сонця, укорочений світловий день — ми хочемо частіше спати, стаємо дратівливішими і можемо впасти у легку апатію.
Способи боротьби з раптовим занепадом сил
Що робити, якщо проблема стала постійною?
Якщо сонливість після обіду нестерпна, супроводжується слабкістю, млявістю і наздоганяє вас щодня, потрібно проаналізувати спосіб життя, харчування і стан здоров'я в цілому.
Заповніть питний режим
Пийте рідину з розрахунку 30 мл води на 1 кг ваги на добу.
Нормалізуйте сон
Важлива не лише кількість годин сну, але і його якість, а також час засинання.
Виключіть прості вуглеводи з обіднього ланчу
Вживання цукру, білого рису, борошняного, солодких фруктів може призводити до стрибків глюкози, інсуліну у крові і, як наслідок, відчуття втоми.
Проведіть профілактику запальних процесів
Чекап здоров'я в цілому корисна річ, тому не нехтуйте ним.
Заповніть дефіцити вітамінів і мінералів
Їх можна виявити тільки за допомогою аналізів, тому здайте загальний і біохімічний аналізи крові.
Джерело: ukr.media