5 небезпечних наслідків, які несе за собою щоденне використання антиперспіранту
У сучасному суспільстві запах поту від людини є абсолютно неприпустимим явищем. Антиперспіранти мають великий попит і є практично у кожного. Вони запобігають появі неприємного запаху, але при цьому є думка, що вони погано впливають на здоров'я. Чому так відбувається і як мінімізувати загрозу — читайте в нашому матеріалі, інформує Ukr.Media.
Солі алюмінію в складі
Будь-який антиперспірант містить у собі солі алюмінію. Алюміній в надмірній кількості шкідливий для людини. Ось як він впливає на організм:
- має властивість накопичуватися у внутрішніх органах, кістковій тканині;
- ускладнює роботу нирок;
- порушує нормальне функціонування нервової системи;
- погано впливає на стан нігтів і емалі зубів, вони стають більш крихкими;
- погіршується здатність концентрувати увагу.
Звичайно, якщо скористатися антиперспірантом кілька разів, нічого страшного не станеться. Але коли людина використовує такі засоби щодня з року в рік, організм відчуває на собі вплив токсичних речовин.
Крім солей алюмінію, до складу антиперспірантів входять парабени і інші консерванти, а відсоток рослинних екстрактів, на які часто робиться наголос в рекламних роликах, мінімальний.
Часткове блокування потовиділення
Під впливом антиперсперанта потові залози звужуються. Це не означає, що вироблення поту зменшилося, просто організм позбувся можливості виводити його назовні. Це протиприродна ситуація, і вона може порушити нормальну роботу потових залоз.
Адже їх основна функція — виведення з організму зайвого тепла. Також з потом виділяються токсини. Якщо постійно втручатися в цей процес, порушиться робота системи терморегуляції.
Можливість алергічної реакції
Виникнення свербежу після використання антиперспіранта — часте явище, особливо якщо засіб наносять на шкіру відразу після епіляції. Можуть з'явитися і неприємні хворобливі відчуття, печіння.
Протягом дня людина відчуває дискомфорт, а в пахвах нерідко з'являються червоні плями і сліди від розчісування. Все це говорить про розвиток алергічної реакції. Така ситуація легко може виникнути у відповідь на використання антиперспірантів різних марок, і дорогих і дешевих. Адже справа не в бренді, а в агресивному хімічному складі.
Шкідливий вплив на шкіру
Мова йде не тільки про алергію. Ті, хто користуються антиперспірантами регулярно, помічають, що шкіра стає дуже сухою і зневодженою. Особливо це помітно при порушенні особистої гігієни, коли людина не приймає в кінці дня душ, а наносить на шкіру другий шар антиперспіранту.
Постійне звуження пор призводить до того, що шкіра втрачає здатність до самоочищення. Старі клітини епідермісу не обсипаються, шкіра грубіє, стає більш темною. Все це призводить до раннього старіння.
Ризик раку грудей
Коли шкідливі речовини, що входять до складу антиперспірантів, регулярно потрапляють на шкіру, їх невелика частина проникає в організм і накопичується в тканинах. Є думка, що з часом це підвищує ризик онкологічних пухлин молочних залоз.
Певний ризик захворіти на рак грудей є у кожної жінки репродуктивного віку, після настання менопаузи він трохи знижується. Є безліч факторів, здатних збільшити ймовірність розвитку раку. Це погана спадковість, погана екологія, гормональний дисбаланс. Постійне використання гігієнічних засобів з солями алюмінію теж можна назвати фактором ризику.
Як вчинити?
Як же запобігти появі запаху поту, не використовуючи при цьому ніяких шкідливих засобів? В першу чергу, потрібно строго дотримуватися особистої гігієни, приймати душ вранці і ввечері. Одяг варто вибирати з натуральних тканин, які пропускають повітря, а не синтетичних.
Розумний вибір — замінити антиперспірант на більш безпечні засоби. Наприклад, сольовий дезодорант, він зменшує кількість виділюваного поту.
Якщо ж людина страждає від гіпергідрозу — надмірного потовиділення, з яким не може впоратися ні один дезодорант, їй слід звернутися до лікаря. Можливо, причина криється в ендокринних порушеннях. Ця проблема вирішується шляхом дотримання дієти, проведення фізіотерапевтичних процедур. При підвищеній пітливості необхідно відмовитися від жирної їжі з великою кількістю прянощів. Важливо повністю виключити алкоголь. У найбільш важких формах лікар може запропонувати спеціальні ін'єкції, блокуючі діяльність потових залоз.
Користуйтеся засобами гігієни усвідомлено і вибирайте те, що буде безпечно для здоров'я!
Джерело: ukr.media