Про переваги використання систем радіокерування вантажопідйомними кранами

Про переваги використання систем радіокерування вантажопідйомними кранами

Системи радіокерування вантажопідйомними кранами винайдені вже досить давно. Проте лише останніми роками вони почали дедалі частіше застосовуватися на вітчизняних підприємствах. Дистанційне управління кранами має низку переваг: його використання зменшує витрати праці, збільшуючи при цьому продуктивність, безпеку та точність позиціонування вантажів.

При використанні підвісного провідного пульта управління оператор відчуває певні незручності, особливо якщо на його шляху є перешкоди – через них провід від пульта, та й він сам можуть зачепитися за щось або просто заважати співробітникам, які працюють поблизу зони дії крана.

Цілком очевидно, що радіокерування для кранів є більш зручним. Воно дозволяє оператору перебувати в будь-якому безпечному місці, де він матиме найліпший огляд робочого майданчика. Беззаперечною перевагою радіоуправління є і те, що радіоканал, яким передаються команди кранової техніки, надійно зашифрований і захищений від стороннього доступу і збоїв спеціальним мікроконтролером.

Дистанційне керування кранами здійснюється за допомогою спеціальних малогабаритних пультів, які є дуже надійними пристроями. Пульти ДУ для вантажопідіймальних кранів мостового типу (включаючи кран-балки та козлові крани) бувають двох видів – кнопкові та джойстикові, розраховані на роботу з одношвидкісними, двошвидкісними та механізмами з частотним приводом; радіус їх дії – до 150 метрів (може відрізнятися залежно від обраної моделі).

Система дистанційного керування краном – https://kzpto.com.ua/uk/radiokeruvannya-kranom/ складається всього з двох блоків – передавального (радіопульт) та приймального, який зазвичай розміщується на корпусі двигуна крана. Передавальний блок формує команди і, перетворивши їх, передає радіоканалу. Приймальний блок приймає сигнали і, перетворивши їх на команди, передає ці команди електроприводам крана.

Використання радіоуправління кранами дозволяє забезпечити більш комфортні та безпечні умови роботи оператора, дозволяє прискорити виконання необхідних вантажно-розвантажувальних робіт, підвищити ефективність виробництва, мінімізувати холостий хід та простої крана, знизити витрати на оплату електроенергії та праці персоналу тощо. Також радіокерування вирішує завдання синхронності роботи кількох вантажопідіймальних кранів одночасно.

Як перевести крани на дистанційне керування з підлоги?

Великий досвід робіт із переведення кранів на радіоуправління з підлоги мають фахівці Київського заводу підіймально-транспортного обладнання. Вони можуть підключити сучасну систему радіокерування до електроприводу будь-якого вантажопідйомного крана, не змінюючи його конфігурації та зберігаючи всі параметри.

Вартість такої модернізації крана дуже помірна. Більш детальну інформацію про особливості переведення кранів на дистанційне управління можна дізнатися на сайті КЗПТО. Посилання — тут.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *