На Київщині керівництво військової частини продавало наліво понад третину продуктів, що призначались для військових

Фото: ілюстративне t.me/pgo_gov_ua

Посадовці однієї з військових частин Київщини провертали оборудки з харчами для особового складу. Як повідомили у пресслужбі Державного бюро розслідувань (ДБР), махінації обчислювалися на мільйони гривень.

До злочинної групи входили військовослужбовці та працівники військової частини. Вони домовились із приватними підприємцями реалізовувати продукти у магазинах, ресторанах та на базарах. «Ділки» забирали зі складу щонайменше 30% всіх продуктів, порушуючи тим самим норми харчового забезпечення військових.

“Залишок” продуктів також використовувався в іншій схемі: представник військової частини та приватне підприємство узгоджували “порожні” накладні на постачання продукції на мільйони гривень, яка фактично не надходила. На папері відображалися продукти, що не були видані солдатам, перед їхнім продажем.

Є докази привласнення щонайменше 5 мільйонів гривень. Наразі посадовців військової частини та одного з комерсантів повідомлено про підозру за статтями “Заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем” та “Заволодіння військовим майном шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем” (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 410 КК України).

Зазначені статті передбачають покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років з конфіскацією майна. Під час офіційних обшуків у фігурантів були вилучені значні суми готівки. Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону проводить процесуальне керівництво за цим випадком.

Раніше порушення було зафіксоване у військкоматі Чернігівської області. Посадовці закупили генератори за завищеною ціною. Більш того, придбана техніка накопичувалась на складах, а не видавалась військовослужбовцям.  

 

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *