Поштова марка «Русский военный корабль, иди …!» отримала престижну премію

Фото: artslife.com

Легендарна марка «Русский военный корабль, иди …!», яка була презентована 12 квітня 2022 року, отримала найвищу нагороду міжнародної філателістичної мистецької премії «Азіаго» (Італія) – гран-прі, або, як його ще називають самі організатори, «філателістичний “Оскар», повідомляє Укрпошта. Участь у конкурсі брали 35 країн.

Урочиста церемонія та вручення нагород відбулося 23 липня на муніципальній площі Азіаго, провінція Віченца. Нагороду для Укрпошти отримав Генеральний консул України в Мілані Андрій Картиш.

Таку високу відзнаку Укрпошта отримала за унікальну та безпрецедентну реакцію на російську агресію й особливу ідею втілення. Замість традиційного звернення до зброї, сцен боротьби, використання символіки та образів, пов’язаних з війною, на поштовій марці «Русский военный корабль, иди …!» зображено зрозумілий кожному жест, яким український військовий апелює до ворога на пропозицію здатися. Автором ескізу є Борис Грох.

Міжнародна філателістична премія «Азіаго», організована Філателістичним гуртком семи муніципалітетів, разом із муніципальною адміністрацією цього року відзначила своє 53-річчя. Вона заснована у 1970 році й називається на честь італійської провінції Азіаго, де проходить церемонія вручення. До складу міжнародного журі конкурсу входять видавці філателістичної літератури, художники, філателісти, парламентарії, урядовці.

Інші марки-учасниці конкурсу

Нагорода за охорону навколишнього середовища:

Марка, яка привертає увагу до екологічних проблем. Фото: artslife.com.

Перемога у серії «Дитячі ігри»:

Марка рекламного туризму Хорватії. Фото: artslife.com.

Ця марка, присвячена Гастоне Ріццо, майстру поштових марок, вважалася найбільш культурною. Була нагороджена Олімпійською академією:

Ця марка присвячена Гастоне Ріццо, майстрові поштових марок. Фото: artslife.com

Сексуальна свобода англійського питання була визнана Академією філателії історії пошти:

Сексуальна свобода англійського питання була визнана Академією філателії історії пошти. Фото: artslife.com

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *