Українці найбільше довіряють ЗСУ, добровольцям і волонтерам, найменше – судам і партіям – опитування
Серед державних і громадських інститутів найбільше українці довіряють Збройним силам країни, свідчать результати опитування Центру Разумкова, опубліковані 26 липня.
93% опитаних довіряють ЗСУ, далі рейтинг довіри має такий вигляд:
- добровольчі загони – 87%;
- волонтерські організації – 83%;
- Нацгвардія – 81%;
- президент України – 80%;
- Державна прикордонна служба – 78%;
- Міністерство оборони України – 75%;
- Служба безпеки України – 67%;
- Нацполіція – 61%;
- голови міста (селища, села), у якому живе респондент – 60,5%;
- громадські організації – 60%;
- церква – 58%;
- українські ЗМІ – 56%;
- рада міста (селища, села), у якій живе респондент – 55%.
“Також частіше висловлюється довіра, ніж недовіра, до Національного банку України (відповідно, 48% і 40%), до уповноваженого Верховної Ради з прав людини (відповідно, 42% і 34%)”, – написали в релізі про результати опитування.
Згідно з дослідженням, більшість респондентів не довіряє:
- судам і судовій системі загалом (70%);
- політичним партіям (68%);
- посадовцям (67%);
- прокуратурі (60%);
- Верховній Раді (56%);
- Національному агентству із запобігання корупції (55%);
- Національному антикорупційному бюро України (54,5%);
- Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (54%);
- комерційним банкам (54%);
- уряду України (52%).
Також українці більше не довіряють, ніж довіряють, профспілкам (45% порівняно із 25%), ідеться в релізі.
Політичним партіям вірить лише 17% опитаних. Водночас 38,5% респондентів бачать серед наявних полісил такі, яким можна було б довірити владу у країні в післявоєнний час. Приблизно стільки ж – 41% – мають протилежну думку.
Більшість опитаних – 51% – вважає, що така політична сила може з’явитися серед військовослужбовців. 26% респондентів дотримуються думки, що вона може виникнути з наявних політичних партій, 24% – із волонтерського середовища, 18,5% – з організацій громадянського суспільства, 17% – з кола гуманітарної чи технічної інтелігенції, 8% – з бізнес-середовища.
“Що така політична сила може з’явитися із середовища військових, вважає 60% жителів західного, 50% – центрального, 49% – південного і 42% – східного регіонів. У західному регіоні дещо частіше, порівняно з іншими регіонами, відповідають, що така політична сила може з’явитися з уже існуючих політичних партій (37%, тоді як в інших регіонах – від 16% до 26%). Також у західному регіоні дещо частіше відповідають, що така політична сила може з’явитися з волонтерського середовища (31%, в інших регіонах – від 20% до 26%. Жителі південного регіону частіше, ніж жителі інших регіонів, вважають, що вона може з’явитися з кола гуманітарної або технічної інтелігенції – 36,4%, тоді як в інших регіонах [цей показник] – від 12% до 19%”, – додали в Центрі Разумкова.
Контекст:
Опитування проводила соціологічна служба Центру Разумкова у період із 5-го до 11 липня в межах проєкту програми MATRA, яку фінансує посольство Нідерландів в Україні. Методом face-to-face опитали 2017 респондентів від 18 років на території України, де немає бойових дій і яку контролює уряд України.
Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Водночас додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема вимушеною евакуацією мільйонів громадян, пояснили в центрі.
Аліна ГРЕЧАНА
журналістка
Джерело: gordonua.com