У соцмережах атакують переможця Євробачення: ким тільки Nemo не обзивають
Минулими вихідними у шведському Мальме оголосили ім’я переможця конкурсу “Євробачення-2024”. Трофей дістався швейцарському співаку Nemo, який потужно виконав свій хіт The Code. Артист ідентифікує себе як небінарна особистість та застосовує до себе займенники вони/їх. Nemo отримали найбільшу кількість балів від журі і п’яте місце в голосуванні телеглядачів. Як результат – трофей “Євробачення” (хоч Немо Меттлер його і розбили) і мільйони переглядів на YouTube.
А де слава, там і чимало хейту. Авжеж, багато хто на емоціях обізвав Немо як мінімум гомосексуалістом, тільки в жорсткій формі. Бо вболівали, як варіант, за брутального хорвата Baby Lasagna, або романтичного француза Slimane, або ж потужний український дует Alyona Alyona та Jerry Heil.
Багато хто в коментарях обговорює сексуальне життя переможця “Євробачення-2024”, хоча сам Немо не розповідали про це. Він лише наголошував на небінарності. Це спектр гендерної ідентичності, за якого люди не ідентифікують себе як чоловіки або жінки постійно й винятково. Під цим поняттям може ховатися багато різних ідентичностей, наприклад: гендерфлюїд, бігендер, тригендер тощо. Але в коментарях (ми зібрали з різних соцмереж) було не до з’ясовування деталей.
- Ніколи не прийму мужика у спідниці.
- Блін, одні чоловіки в трусах та спідницях, і жінки які не Божество транслюють. То яка нечисть, що за конкурс став?
- Світ перевернувся з ніг на голову. Популізм нетрадиційної орієнтації.
- Не буває небінарних осіб, є психічно хворі.
- То виходить в Голума не було шизофренії він просто небінарна особа.
- Проплачене якесь, клоун переміг. Я цілком розчарована. Як це можна зрівняти з неймовірним голосом француза, ну як? Та сама Німеччина чи Люксембург був в 1000 разів крутіше. Як там кажуть: зупиніть землю, я зійду.
Деяки з негативних коментарів про швейцарця Nemo
Що цікаво, сторінку того ж “Суспільне Євробачення” в Instagram “атакували” користувачі з Росії. Країна-агресор не бере участь в конкурсі з 2022 року. Але громадяни цієї країни “підглядають” за “Євробаченням”. Після перемоги Nemo вони написали безліч коментарів в стилі “Слава Богу, що нас не має на цьому балі богохульства”. В цілому, це було схоже на пук у відкритому космосі.
Заради справедливості відзначимо, чимало українців висловили підтримку переможцю “Євробачення-2024”. Українські користувачі соцмереж наголошують: Немо нічого такого на сцені провокативно не робили. А всі комплекси лише в голові тих, хто критикує артиста.
- Соромно за деякі коменти. Вночі читала по різних групах, що пишуть і це просто жах, ніби реально у совку живемо. Засуджувати людину за її вибір це крінж. Чудова пісня, чудовий голос. Ну в спідниці так в спідниці, ну не він, а вони. Ну і яка вам різниця? Якщо людина талановита, то хай навіть у мішку ходить, це її вибір.
- А тепер згадайте Сердючку. Цікаво чому він подобається багатьом і йому такого не кажуть. Він теж чоловік, а коли виступає він в спідниці, то він виходить теж гей?
- Всі обговорюють зовнішність виконавця, а що на рахунок пісні? Вона ж обʼєктивно класна. І фальцетиком заспівав, реп прочитав, весь час бігав по сцені і при цьому показав гарний вокал. Приспів такий, що запамʼятовується. Щиро не розумію чому так багато хейту.
- Іронічно читати коменти гомофобів про те як Немо не заслужили перемогу, коли Україна буквально єдина країна, де і журі, і глядачі віддали 12 балів.
Що цікаво, чоловіки в спідниці – це взагалі не є класифікацією їх як членів ЛГБТ-спільноти. Тут можна згадати, як мінімум шотландців, або, ж, наприклад, вартових в столиці Греції – Афінах. Багато хто з хейтерів залюбки роблять з ними фото та відео і не звинувачують у, як кажуть в суспільстві, нетрадиційних цінностях. Що говорить про подвійні стандарти. Щодо Nemo, то вони не реагують на подібні випади.