У Київській області виник конфлікт під час переходу громади з УПЦ МП до ПЦУ – поліція

Поліція Київської області заявляє, що зупинила розвиток конфлікту під час переходу громади Білогородки Київської області з Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України.

“25 червня, близько 10 години, правоохоронці Бучанського управління поліції забезпечували громадський порядок у Білогородській громаді, де триває процедура переходу вірян з УПЦ до ПЦУ. Між сторонами виник конфлікт, подальшого розвитку якого поліцейським вдалося не допустити. Правоохоронці доставили до територіального підрозділу для складання адміністративних матеріалів трьох осіб”, – ідеться в релізі, опублікованому у Facebook пресслужбою поліції.

Адмінпротоколи склали за статтями про дрібне хуліганство та злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського. Усіх трьох порушників відпустили додому, наголосили правоохоронці.

https://www.facebook.com/pol.kyivregion/posts/pfbid02DUUMvWZmuwDrNTxGCXUMLrgZpqxw56sVNSWUTB1e1oyfDYUT7yHZG4GgXQLDCrdzl

Контекст:

УПЦ МП – частина Російської православної церкви (РПЦ), вона (УПЦ МП) офіційно має статус “самоврядної церкви з правами широкої автономії”.

Взимку та навесні українські правоохоронні органи регулярно повідомляли про обшуки у храмах УПЦ МП і притягнення до відповідальності священнослужителів цієї церкви. Також щодо низки представників УПЦ МП Україна ввела санкції, а деяких позбавила громадянства. Президент України Володимир Зеленський пояснив, що санкції ввели, “щоб у держави-агресора не було жодної ниточки, за яку могли б смикати українське суспільство”.

19 січня 2023 року Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради законопроєкт №8371, який передбачає заборону діяльності релігійних організацій, пов’язаних із Росією. Його поки не розглядали.

Згідно з опитуванням, яке у грудні 2022 року провів Київський міжнародний інститут соціології, 54% українців вважають, що УПЦ МП в Україні потрібно заборонити.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *