Комік Фелікс Редька: Мені заборонили питати в батька, чи вбивав він людей

Один з найпопулярніших українських стендаперів Фелікс Редька відверто розповів про те, як сильно боявся мобілізації та як зміг вгамувати себе. А також поділився тим. як готується до служби, якщо його призвуть у військо. Ще комік поділився тим, що найбільше його дратує у Києві та як змінила його війна. Про все це він розповів в інтерв’ю YouTube-платформі “Розмова”.

За останні два з половиною роки я почав частіше думати про смерть. Я прямо зафіксував цю зміну в собі. Мабуть, якби повномасштабна війна не сталася, я б пізніше прийшов до цього – років за тридцять. В той час коли здоров’я дає про себе знати, з’являється розуміння, що ти не вічний, є бажання народити дітей. А у мене, як і у багатьох людей це сталося раніше. Ти не можеш про це не думати, бо кожного дня бачиш це в новинах, друзі, рідні, близькі й ти починаєш перекладати все на себе і відповідно до тебе приходять вже більш грунтовні філософські питання. А на що я тут? А який сенс життя?

Очевидно, що я не перший з цим стикаюсь і люди існують десятки тисяч років, але ніхто не дав відповіді на ці питання. Але є купа літератури й виходе горе від розуму, тому що починаєш ще більше себе накручувати. Хоч на філософській факультет вступай, щоб у себе все це стабілізувати. І все це не може не впливати на все твоє життя й цінності. Від всього цього в голові каша”, – каже Фелікс Редька.

Переїхавши до Києва Фелікс Редька осилився на Берестейському проспекті і тепер має проблеми з шумом

Переїхавши до Києва Фелікс Редька осилився на Берестейському проспекті і тепер має проблеми з шумом

Не так давно Фелікс переїхав з Сум до Києва і йому одразу стали помітні відмінності тихого периферійного міста від великої столиці. Тому одразу захотілося придбати будинок у передмісті.

“До Києва я переїхав рік тому. Я легко адаптувався і стресу не було. Єдина проблема, це рівень шуму. Коли жив в Сумах я просто цього не цінував. В Києві ми знімаємо квартиру на Берестейському проспекті і я ніколи не в тиші. Перший місяць мені важко було засинати. Я пішов зробив собі анатомічні беруші. Все одно не допомагають. Цей проспект ніколи не замовкає. Вдень постійний рух, а вночі починає їздити поліція, сміттєвози і ще щось. Тому я маю стратегічний план придбати десь під Києвом будинок”, – скаржиться комік.

З кожного концерту комік віддає десятину на зброю для ЗСУ

З кожного концерту комік віддає десятину на зброю для ЗСУ

Батько Фелікса воює з перших днів повномасштабного вторгнення, але розмова з батьком про те що відбувається у коміка не виходе. Та ще й психотерапевт не радить торкатися болючих питань. 

Батько взагалі не хоче говорити зі мною про війну. Про те що батько брав участь у боях за Суми в перші дні війни я дізнався аж на другий рік повномасштабного вторгнення. Та й я особливо не питаю, бо це важка тема. Хоча у мене є деякі питання відповідь на котрі мені дуже цікаво дізнатися, але я не хочу цим завдавати йому болю. Бо у 2014 році, коли я був на сеансі у психотерапевта я сказав їй, що хочу спитати у батька, чи вбивав він людей. Але вона заборонила так ставити питання. А потім я ще подивився коментарі військових і зрозумів, що це мегатупе питання”, – ділиться Редька.

Фелікс Редька з батьками

Фелікс Редька з батьками

Цього року стендаперу виповнилося 25 років й, відповідно, досяг того віку, коли за новим законом про мобілізацію може потрапити до лав ЗСУ. Розуміння цього настільки вразила його, що він пережив депресію.

“Я розчарований, що я так запізно зрозумів, що закон про мобілізацію може торкнутися і мене. Я до останнього це відтягував і жив у теплій ванній марафону, що у серпні будемо пити пиво в Ялті. Але я вже пройшов усі ці етапи – торг, депресія і тепер вже розумію, що все це наша сьогодняшня реальність і не вдасться скинути на дітей депутатів. Отмазки не катять. Треба потрошку готуватися. Звісно, хотілося б все це відтягнути якнайдалі, але навіть якщо я отримую якусь відстрочку, то це не на завжди. Я цю відстрочку маю використати з користю і якось підготуватися. Пошукати якийсь підрозділ. Хоча в цьому сенсі мені легко. Я втішаю себе, що потраплю до батька. Перше що треба, це купити та розносити бєрци. Це пункт перший. Так пишуть. Хоча у військовій справі я дилетант. І ще потрібна вогнева підготовка. Але пишуть, що її буде багато, тому на це гроші можна не використовувати.

Зараз мій страх опинитися у війську трішечки вгамувався. Але був момент, коли я був максимально запаяний. Навіть дійшов до антидепресантів. Така реакція нормальна, бо ти втрачаєш родину на певний момент, комфорт, побут, гроші, можливість самореалізації. Це нормально, що ти впираєшся цьому. Це моя відповідальність зараз лежить на мені і те що я зараз мобілізаційний ресурс. Я міг залишитися в іншій країні, бо двічі перетинав кордон – виїжджав в Європу на концерти. Але я не хотів цього робити”, – вважає Фелікс.   

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.      

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *