Яніна Соколова не стримала емоцій: Юлія Тимошенко – просто лицемірна курка

Завдяки роботі на телебаченні та своїм авторським блогам на YouTube, Яніна Соколова взяла безліч інтерв`ю з найвідомішими українцями, серед яких особливе місце займають політики. Бо знайти в політику людину – задача не проста навіть для суперпрофесіоналів. Ба більше, дуже важко взагалі добитись якоїсь правди, розповіла журналістка в інтерв’ю YouTube-каналу Це Ніхто Не Буде Дивитись.

Носії радянського чіпу лицемірства

“Витягти” з політиків правду під час розмови на 99% неможливо і не буде можливо, впевнена Яніна Соколова. Тому вона вважає, що до цього треба звикнути і намагатися здобути інформацію, яка стане корисною для суспільства.

Щодо того, з ким із політиків найскладніше розмовляти, авторка інтерв’ю Емма Антонюк зауважила, що на запитання, з ким нереально добути звичайну людську хімію під час бесіди, 99 % новинарів скажуть, что це Юлія Тимошенко. Адже “знайти” в ній людину поки що нікому не вдавалось.

За словами Соколової, вона жодного разу не брала інтерв’ю у Тимошенко, бо її партія закрила двері для програми журналістки. 

“Хоча даремно, тим більш, що Юлія Тимошенко несе одне й те саме, програла б цю історію і зі мною, – розповіла Яніна. – Насправді, вона просто лицемірна курка – я маю право таке говорити після голосування закону щодо медичного канабісу. Сподіваюсь, що це її останнє рандеву з українським парламентом. Що українці, навіть її сектанти, які голосують за неї, щоб не сталося, вже цього не зроблять”. 

Шкодуючи про не взяте інтерв’ю у Тимошенко, журналістка припускає, що причина в особливостях політиків старої формації. 

“Майже всі, хто коли-небудь претендував на президентський пост або пост голів партії, є носіями такого радянського чіпу лицемірства. І є багато того, що вони ніколи не скажуть в розмові, бо вони сформовані іншою політичною структурою, – впевнена журналістка. – Вони вважають себе політичною елітою, яка має безпрецедентний досвід керування країною та дипломатичний досвід. І що на відміну від молодого покоління, вони вищі та досвідченіші. Але вони не розуміють, що країна вже інша, і підхід до захисту свободи слова і журналістики інший. Тому ти їх ніколи не проб’єш”. 

Ефект Олега Винника

Розмірковуючи про те, чому стільки років існують так звані “секти” Юлії Тимошенко, де за неї голосували жінки, які важко працюють та дуже скромно живуть, Яніна бачить причину в блискучій роботі політтехнологів.

“Те, що вони голосували тому, що вона “така ж жінка і матір, як і всі інші”, на мою думку, є таким “ефектом Олега Винника” , – розповідає телеведуча. – Так, вони живуть в умовах, в яких не живе й ніколи не житиме їхній електорат. Але вони говорять речі, які є в головах цього електорату, і вони є ті, ким їхній електорат хоче стати, але ніколи не стане. І ця відстань ще більше приваблює, бо вони є світочами для людей”.

Повертаючись до болючої для неї теми медичного канабісу (Яніна Соколова здолала рак – Прим. ред.), журналістка вважає, що це – демонстрація того ж самого ефекту Винника.

“Чому Тимошенко несе цю маячню про медичний канабіс, наркоманів, про європейську Колумбію замість України? Вона ж розумна освічена жінка, яка живе сучасними реаліями не тільки на тему ботокса і тяжкого люксу. І живучі в цих реаліях і трошки іншому соціальному статусі, ніж більшість її електорату, вона явно має можливість обрати безпечніший спосіб знеболення, ніж пластир на основі морфінів. І, не дай Бог, це станеться в її житті, вона буде це використовувати. 

Але публічно вона має говорити інше, бо жіночкам, які на честь неї називають своїх корів Юлею, це явно не сподобається, вона стане для них наркоманкою або керівницею фан-клубу наркоманів. Тобто це все блеф, і добре, що більшість українців це розуміють. А бабусі не будуть вже за неї голосувати в тому об`ємі, що був, бо в них, можливо, з`являться інші лідери”. 

Ефект Винника: бути дуже далекими від народу, але говорити те, що він хоче почути.

Ефект Винника: бути дуже далекими від народу, але говорити те, що він хоче почути.

Говорячи про українських політиків, які не здатні на самоіронію, Соколова вважає, що яскравий приклад – це саме Юлія Тимошенко, а ще Петро Порошенко та Володимир Зеленський. До речі, інтерв’ю з президентом вона до цих пір не записала, хоча б дуже цього хотіла. 

Щодо самоіронічних політиків, це нинішній міністр закордонних справ Дмитро Кулеба та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

“Взагалі ці два політики визивають у мене дуже позитивний внутрішній відгук – і емпатичний, суто людський, і професійний. Вони круто працюють, і ми бачимо їхні результати”, – розповіла Яніна Соколова.

Цінності Антоніни та Наталія Мосейчук

За словами Яніни Соколової, вона не тільки бере інтерв’ю, а й дивиться їх. Зокрема на українському YouTube в топі у неї Юрій Бутусов та Віталій Портников, з неполітичного –  Ukraїner. Але цікаво буває подивитись і старі записи.

“Класно подивитись зараз інтерв’ю-включення з програми “Право на владу” – Наталія Мосейчук  з відомим пропагандистом Дмитром Кисельовим, де вона каже про “братские народы”.

Це лицемірство з роками посилювалось, і зараз, з огляду на те, що ми бачимо, це підготовка до створення медійного капіталу за рахунок каналу 1+1 розвитку цієї персони з винятковим правом брати інтервью з першими особами країни. Ми до них, на жаль, не маємо можливості доторкнутися у інтерв’ю. 

І це буде виливатися в політичну історію, бо Ігор Коломойський, якого вона захищає, говорив в інтерв’ю, що він бачить цю людину майбутнім президентом”, – зазначає Яніна Соколова.

Пояснюючи цей “феномен Мосейчук”, журналістка вважає, що тому ж самому електорату Юлії Тимошенко треба ж буде якось обрати якусь жінку або чоловіка, які будуть близькі з цінностями Антоніни. Хто це така? За словами Яніни, на кожному телевізійному каналі існує рекламний образ того персонажа, під якого в цілому підлаштована сітка мовлення. Тобто ICTV, наприклад, це чоловіки, М1 – молодь.

“На 1+1 – це якась Антоніна, яка схожа з образом Наталії Мосейчук з усіма підспудними моментами в риториці, в усьому, що вона робить. Це синхронізує електоракт із тим, що робить ця персона, – пояснює телеведуча. – А потім електорат, який має довіру і підгодованість цією персоною, виходить на наступний рівень – це період голосування. І тут вже треба розмовляти зі своїми мамами або бабусями, бо вже годі робити з себе інфантильних представників дитячого садка, де ми не є дорослими”. 

Журналістка наголошує: настав час бути відповідальними за своє майбутнє. 

“А не голосувати за того, хто симпатичний, або сказав те, що мені сподобалось. І тоді ми не будем ржати з висловів Мар`яни Безуглої, весільних фотографів або Миколи Тищенка”, – зазначає Яніна Соколова.

Можливо ви пропустили…

Політолог Микола Давидюк висвітлює головний аспект боротьби з корупцією через призму виборів. Він пояснює, що у суспільстві існує думка про зміну політичних лідерів як спосіб подолати корупцію у Верховній Раді та уряді. Однак політолог підкреслює, що наразі головним питанням для громадян є зупинка російської агресії та виведення окупаційних військ за кордони. Він також висвітлює проблему корупції в політиці та вказує на необхідність покарання тих, хто порушував закони, та наголошує на важливості справедливості та прозорості.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *