Артист не потрібен в окопі, чи на кухні: Шуров теж не хоче йти на фронт

Конкурс «Євробачення» останніми роками став особливо актуальним для українців. Не в останню чергу це пов’язано з успіхами українських виконавців на конкурсі. Третього лютого 2024 року вирішиться, хто поїде представляти Україну на творчих змаганнях у Мальме. З цього приводу українські журналісти поспілкувалися із Дмитром Шуровим, який другий рік поспіль старанно виконує обов’язки продюсера Національного відбору. Чим керується продюсер у відборі учасників «Євробачення», чи вважає він конкурс «попсовим», чи потрібно мобілізувати чоловіків-музикантів – про це Дмитро розповів в інтерв’ю виданню NV.

Насамперед Дмитро Шуров упевнений, що робота продюсером під час війни дає зовсім інший досвід, ніж у мирний час. Цінність українського музичного контенту у світі зросла, відповідно, змінилися вимоги до учасників Національного відбору. Водночас не треба забувати, що українським музикантам зараз набагато важче працювати – і фізично, і психологічно. Проте Національний відбір у 2024 році представлений у всьому музичному розмаїтті: поп, фолк, рок, інші музичні жанри та їхнє змішання.

Українським музикантам зараз набагато важче працювати

Українським музикантам зараз набагато важче працювати

«Євробачення» нерідко називають «попсовим» конкурсом. Натякаючи на те, що перемога в ньому не гарантує блискучої музичної кар’єри. За весь час існування конкурсу, мабуть, лише три переможці згодом прогриміли у світі шоубізнесу. Це ABBA, Селін Діон та Тото Кутуньйо. З цього приводу Шуров має свою теорію.

«У 70-ті роки попсовими вважались артисти, які тепер є класикою музики. Я за чесну та якісну музику будь-яких стилів та напрямків. І за те, щоб на відборі українська публіка чула та приймала різну музику і різних артистів. Але я згоден з тим, що нацвідбір змінився в порівнянні з часами до середини другої декади двотисячних: він став реальним майданчиком для відкриття нових зірок з різних музичних ніш».

ABBA на «Євробаченні», 1974 рік

ABBA на «Євробаченні», 1974 рік

Гурт Maneskin Шуров вважає головним відкриттям «Євробачення» останніх років. Це, на думку продюсера, свідчить про те, що конкурс стає непередбачуваним у хорошому сенсі слова. І ще Шуров погоджується з тим, що не кожному переможці за допомогою «Євробачення» вдається розігнати свою кар’єру до гіперзвукової швидкості. Але це вже скоріше лотерея, ніж правило.

Maneskin

Maneskin

Інтерв’юери згадали слова Гаріка Кричевського, який сказав, що «артисти повинні мати броню від мобілізації», бо їм не місце на фронті. Наскільки Дмитро Шуров згоден із таким твердженням? Виявилося, продюсер вважає, що на таке запитання не може бути єдиної правильної відповіді. З одного боку, лише загальна мобілізація може наблизити перемогу України. З іншого боку, є певна категорія громадян, яких неможливо ніким замінити. І артисти повністю підпадають під цю категорію.

«На мою думку, активно діючий артист, який гастролює, дає благодійні концерти, акумулює кошти для допомоги тим, хто її потребує, дає людям нові сенси та емоційну підтримку, принесе набагато більше ефективної користі перемозі, займаючись свою справою, ніж в окопі чи на кухні. В першу чергу ті артисти, які окрім смислового навантаження ще є бізнесом, який платить податки, жодної копійки не отримували від держави й побудували свою справу та кар’єру своїми руками та ресурсами. Логіка така: держава не витрачає на них ресурс, а навпаки, діяльність цих людей є ресурсом для перемоги всіх.

Але ще є інша сторона, людська, вона емоційно важка: адже всі люди для когось є незамінними, кожен тато та син, брат та онук є єдиними для їхніх близьких. Ми всі постали перед питаннями, на які важко дати незаперечну відповідь».

Дмитро Шуров

Дмитро Шуров

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *