Збереження відносин з інвесторами ВДЕ допоможе Україні уникнути енергетичного впливу Росії – The Washington Times – Экономика – Іноземні вливання у відновлювану енергетику дозволять Україні розвиватися далі за рахунок зовнішніх інвестицій
Збереження довгострокових відносин з іноземними інвесторами у відновлювану енергетику дозволить Україні розвиватися далі за рахунок зовнішніх інвестицій, а також знизить енергетичний і політичний вплив Росії на державу.
Про це йдеться в статті Уеста Мартіна, полковника армії США у відставці для The Washington Times.
Як зазначає автор у статті з назвою “Чому Україна повинна рухатися вперед, а не відмовлятися від енергетичної політики”, дія зеленого тарифу в Україні розпочалася в 2010 році, але найбільш важливим для держави він став у 2014 році, коли Росія анексувала Крим, збільшивши кількість військових, а також захопила території, на котрих Україна десятиліттями видобувала вугілля для власних енергетичних потреб. Усвідомлюючи необхідність стати енергетично незалежною та визнаючи важливість відновлюваних джерел енергії, держава створила сприятливі умови для залучення іноземних корпорацій та українського бізнесу в зелену енергетику.
Уест додає, що питання розміру зелених тарифів турбує президента Зеленського і держава хоче анулювати вже діючі інвестиційні угоди з інвесторами.
“Підтримуючи пана Зеленського у пошуках шляхів належного врегулювання, прем'єр-міністр Денис Шмигаль готується вирішити проблему. Вони стикаються з трьома проблемами”, – вважає він.
Першою проблемою автор називає сподівання інвесторів, що уряд буде виконувати свої обіцянки перед інвесторами, які наважилися ризикнути та вкласти кошти в зелену енергетику України в часи нестабільності.
Другою проблемою, як зазначається в статті, є залежність України від імпорту енергоресурсів (вугілля, ядерне паливо, нафтопродукти), зокрема від агресора – Росії. І цю проблему може вирішити лише зелена енергетика.
“Постачальники з РФ можуть закрити будь-яке джерело в будь-який час. Викопне паливо із Заходу набагато дорожче. Потреба у відновлюваній енергії постійно зростає”, – повідомляє військовий.
Остання, третя, проблема, на його думку, – це важливість залучення подальших інвестицій в економіку України загалом.
“Коли нові уряди відмовляються від попередніх домовленостей, особливо заднім числом, встановлюється поганий пріоритет. Україна пропонує величезні можливості для транснаціональних корпорацій. Для зростання та подальшої стабілізації країни пан Зеленський повинен мати постійні міжнародні інвестиції, які будуть надходити постійно”, – каже автор.