Ці кілька правил харчування допоможуть зберегти кишківник здоровим
Від нормальної роботи кишківника залежить не лише наше фізичне здоров'я, але й настрій, схильність до депресії і навіть пам'ять та когнітивні здібності. Щоб підтримувати здоровий баланс корисних бактерій і допомогти кишківнику працювати активніше, важливо правильно харчуватися. Розповідаємо, які здорові харчові звички варто виробити у себе, щоб зберегти кишківник активним, інформує Ukr.Media.
Їжте більше продуктів, які багаті на магній
Дефіцит магнію може спровокувати утворення вогнищ внутрішнього запалення (у тому числі й у області кишківника), а також ожиріння. Щоб заповнити дефіцит магнію, їжте шпинат, гарбузове насіння, бурий рис і інші корисні продукти.
Їжте більше здорових жирів
Навіть якщо ви дотримуєтеся дуже суворої дієти, ви не повинні відмовлятися від жиру — головне, щоб він був корисним. Поліненасичені жири, яких багато у чорному шоколаді, оливках і оливковій олії, авокадо, волоських горіхах і рибі жирних сортів, захищають нас від хвороб серця, депресії, діабету 2 типу, інсульту, раку і, звичайно, шлунково-кишкових розладів та збільшення ваги.
Їжте менше вуглеводної їжі
Один з головних ворогів нашого кишківника — "швидкі" вуглеводи, які можуть змінити на гірше баланс кишкової флори і викликати запальний процес. Надавайте перевагу продуктам з високим вмістом клітковини, а також багатим "повільними" вуглеводами.
Їжте менше FODMAP-продуктів
FODMAP — це продукти, у складі яких містяться коротколанцюгові вуглеводи. Вони погано всмоктуються у товстому кишківнику і призводять до підвищеного газоутворення, діареї і закрепів. Підсолоджувачі, лактоза, деякі овочі, фрукти і бобові можуть пошкодити кишківник і погіршити його роботу. Якщо ви підозрюєте, що у вас підвищена чутливість до якихось з них, спробуйте поступово відмовлятися від кожного з продуктів і спостерігати за змінами у організмі.
Джерело: ukr.media