6 серйозних причин, через які може виникати біль у горлі
Причинами появи неприємних відчуттів у горлі можуть стати не лише інфекційні або вірусні захворювання, але і невралгія, хвороби хребта та навіть небезпечні пухлини, інформує Ukr.Media.
Перше, що спадає на думку, коли з'являються хворобливі відчуття у горлі — ангіна. І хоча усі ми з дитинства пам'ятаємо про небезпеку самолікування, швидше за все, дуже мало людей звертаються до лікаря за перших ознак хвороби. Пастилки, полоскання, таблетки для розсмоктування — арсенал засобів боротьби з болем у горлі майже настільки ж великий, наскільки й марний. На жаль, у неприємних відчуттів може бути значно більше причин, ніж просте запалення — і лікувати їх усі варто різними засобами. Ми зібрали найпоширеніші причини болю у горлі і нагадуємо вам: за перших ознак захворювання необхідно обов'язково звернутися до лікаря!
Фарингіт
За наявності гострого фарингіту, крім хворобливого ковтання, пацієнтів часто турбує сухість у горлі, відчуття дряпання і першіння, піднімається температура тіла. Також фарингіти часто супроводжуються болем у м'язах, суглобах і голові, збільшенням або хворобливістю лімфовузлів і навіть утворенням слизу. Навіть якщо ви абсолютно впевнені, що у вас — саме фарингіт, не можна лікуватися самостійно, оскільки причиною захворювання можуть бути і віруси, і бактерії, і навіть грибок — і у всіх трьох випадках потрібно застосовувати різне лікування, яке може призначити лише лікар.
Механічні пошкодження
Травми, опіки, порізи, у тому числі завдані твердою їжею з гострими краями (наприклад, дрібні кістки риби) також можуть викликати біль у горлі. Іноді на місці ушкодження розвивається заглотковий абсцес, якщо інфекція потрапляє у травмовані тканини. Ранні симптоми абсцесу можуть бути схожі на симптоми ангіни або фарингіту: висока температура, біль у горлі, утруднене ковтання. Але якщо вчасно не звернутися до лікаря, у результаті може знадобитися хірургічне втручання.
Остеохондроз
Якщо вражені або запалені шийні корінці, а також через захворювання шийного відділу хребта вражена ділянка спинномозкового нерва, може розвинутися так звана "глоткова мігрень" — стан, за якого у горлі відчувається болючий клубок, що спричиняє дискомфорт під час ковтання. Крім того, може з'явитися відчуття, ніби язик збільшився у розмірі, а також виникнути біль у вусі.
Інфекційні захворювання
Ще однією причиною, болю у горлі, можуть бути інфекційні хвороби: кір, вітрянка, скарлатина, ГРВІ. Усі ці хвороби є "контактними", тобто легко передаються від однієї людини до іншої, і тому важливо до повного одужання якомога менше спілкуватися з іншими людьми та не відвідувати публічні місця й заходи. А оскільки поставити діагноз і визначити захворювання на ранній стадії (коли з'являється біль у горлі) може лише лікар, важливо звернутися до нього якомога швидше, не намагаючись вилікуватися самостійно.
Невралгія
За наявності невралгії біль виникає в області кореня язика або мигдалини, віддає у ніс, нижню щелепу або вухо і, зазвичай, зосереджений з одного боку горла. Біль короткочасний, "стріляючий", напади тривають одну-дві хвилини. Часто біль супроводжується відчуттям сухості у роті.
Пухлини
І доброякісні, і злоякісні пухлини, які розвиваються у тканинах горла, а також в області щитоподібної залози, з часом можуть викликати больові відчуття, а також ускладнювати процес ковтання. Якщо біль у горлі не минає протягом тривалого часу, важливо обов'язково звернутися до лікаря!
Джерело: ukr.media