Комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт про англійську мову, прибравши норми про кіно й телебачення
Гуманітарний комітет Верховної Ради України 20 липня одноголосно підтримав законопроєкт президента Володимира Зеленського №9432 про англійську мову. Рішення ухвалили за винятком усіх норм про кіно й телебачення. Про це повідомив депутат фракції “Європейська солідарність” Володимир В’ятрович.
За його словами, з документа прибрали всі моменти, які б могли звузити використання української мови. Зокрема вимогу демонстрації англомовних фільмів у кінотеатрах мовою оригіналу, зміни до закону про кінематографію, зміни до закону про державну мову в частині кіно, зміни до закону про медіа щодо зниження квоти україномовних програм.
“Дякую колегам за мудре державницьке рішення, яке дозволить розглядати законопроєкт без вибухонебезпечних антиукраїнських норм”, – прокоментував В’ятрович.
https://www.facebook.com/volodymyr.viatrovych/posts/pfbid0wuY6pNtP2Ay4ePyRzyJhPHcjZVhZrUVyM11j62nb2SqLUzn7WM8xV2TDGNHnDi9el
Контекст:
Зеленський 28 червня вніс до Верховної Ради проєкт закону, який закріплює статус англійської мови в Україні як “мови міжнародного спілкування”. Документ визначено як невідкладний. У пояснювальній записці зазначено, що євроінтеграція України передбачає визнання європейських стандартів у сфері мовної політики. Водночас Україна посідає 40-ве місце у рейтингу зі 112 країн за рівнем знання англійської мови. Також законопроєктом передбачено, що з 2027 року англомовні фільми в українських кінотеатрах показуватимуть в оригіналі з українськими субтитрами.
Документ розкритикували представники кіноіндустрії. “Якщо не буде українського дубляжу, ті, хто не знає англійської мови, дивитимуться фільми з російським перекладом”, – вважає український бізнесмен, співвласник мережі кінотеатрів “Планета Кіно” Дмитро Деркач.
8 липня петиція з проханням до Зеленського змінити внесений до Верховної Ради законопроєкт №9432 про застосування англійської мови в Україні набрала необхідні для розгляду 25 тис. голосів.
Приблизно 23% українців можуть читати, писати й спілкуватися англійською мовою на побутовому або професійному рівнях. Про це йдеться в дослідженні Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), опублікованому 23 березня. 51% респондентів наголосили, що в них є деякі знання з англійської мови.
Для всього дорослого населення України єдиний інтегральний показник рівня володіння англійською мовою становить 2,86 бала за 10-бальною шкалою, зазначили у КМІС.
Марія НІКОЛАЄНКО
журналістка
Джерело: gordonua.com