Що станеться з організмом, якщо вживати гострий перець та інші пряні приправи
Напевно у тебе є знайомі, які терпіти не можуть гострі страви і в ресторанах додають при замовленні: «Ніякого перцю, будь ласка!». Тим не менш, експерти кулінарної індустрії стверджують, що таких людей набагато менше, ніж любителів поекспериментувати зі спеціями. Азіатські та латиноамериканські країни – великі майстри щодо міцних страв; на щастя, зараз і у нас можна спробувати гострі хіти різних кухонь світу чи придбати необхідні спеції, щоб приготувати вдома невеликий і їстівний вулкан, інформує Ukr.Media.
За десятиліття вимушеної харчової помірності пряна їжа в нашій країні отримала негативну репутацію за нібито здатність викликати проблеми зі здоров'ям – від гастриту до виразок. Безумовно, занадто гостра їжа вимагає професійних навичок, але в помірних варіаціях вона не те що не шкідлива, а навіть корисна для здоров'я. Випалювати шлунок приправами не рекомендується, але трохи чилі і міксу з перців – правильна добавка до дієти. Пояснюємо чому.
Пряна їжа зміцнює здоров'я
В перці чилі міститься алкалоїд капсаїцин, який створює пекучий смак. Вчені стверджують, що жителі Латинської Америки (наприклад, Мексики і Бразилії), в чиєму раціоні повно спецій, менш схильні до деяких видів раку, ніж населення західних країн. Дослідження підтвердили, що капсаїцин здатний вбивати ракові клітини, що виникли в легенях, підшлунковій та передміхуровій залозах, при цьому не завдаючи шкоди здоровим органам. Австралійське дослідження також виявило, що перець чилі захищає від накопичення холестерину і здатний зменшити потребу в ін'єкціях інсуліну. Більш того, капсаїцин запобігає зайвому виділенню шлункової кислоти, так що щоденне вживання міні-дози чилі насправді може знизити ризик виникнення виразок.
Спеції спалюють кілограми
Ніхто вже не сперечається, що пекучі приправи допомагають боротися з вагою, – цей факт давно доведено. Гострі спеції прискорюють обмін речовин і стимулюють метаболізм, що, в свою чергу, змушує організм спалювати енергію ефективніше і набагато швидше. До того ж добавка чилі до меню знижує почуття голоду між прийомами їжі і служить хорошим способом контролювати вагу.
Каррі на обід – суцільна користь
Наваристий індійський каррі (або малайзійський суп каррі лакса – м-м-м, смакота!) – не просто ароматна, але і надзвичайно корисна їжа, оскільки комбінація різних перців, спецій, чилі і куркуми надає позитивний ефект на циркуляцію крові і допомагає при серцево-судинних захворюваннях, запобігаючи утворенню тромбів і зміцнює кровоносні судини. Більш того, куркума, базова спеція приправи під назвою каррі, містить куркумін, що володіє протизапальними властивостями.
Приправи допомагають від застуди і нудьги
Так, вони здатні довести нас до сліз, але ще пекучі приправи допомагають позбутися від нежитю і закладеності носа. Оскільки перці, начебто чилі, підвищують температуру тіла, вони також здатні полегшити симптоми грипу і лихоманки, працюють як відхаркувальний засіб, полегшують бронхіальні загострення і допомагають при астмі. Учені вважають, що регулярне вживання помірно гострих страв сприяє не тільки зменшенню запалення, полегшенню болю, але і підвищенню настрою завдяки ендорфінів, які виділяються з-за загального «розігріву» організму.
Наступного разу, коли відчуєш, що рот буквально горить від першої ложки каррі, необачно замовленого в індійському ресторані, пам'ятай, що це природна реакція тіла у спробі виробити толерантність. Регулярно практикуючись, ти звикнеш до гострих страв. Якщо твій поріг гостроти поки невисокий, проси готувати для тебе лайт-версію, а коли готовиш сама, додавай чилі по трохи, змішуючи з м'якими і нейтральними продуктами, наприклад, картоплею або обсмаженими овочами. І не перестарайся: надлишок пекучих спецій може все-таки призвести до проблем зі шлунком. Трохи гостроти в розумних дозуваннях – корисна звичка, яка додасть тобі гурманських насолод.
Джерело: ukr.media