10 продуктів, які можуть їсти навіть алергіки
Алергіків з кожним наступним роком стає дедалі більше. Імунітет формує специфічну реакцію на деякі продукти, і через це можуть початися кропив'янка, набряки, може ускладнитися дихання, а у особливо важких випадках виникає анафілактичний шок, інформує Ukr.Media.
Крім горіхів, до алергенних продуктів відносять шоколад, морепродукти, виноград, яйця, молоко і деякі інші. Значення має і спосіб приготування їжі: оптимально запікати продукти, готувати на парі або варити. Смаження, особливо у фритюрі, вже робить продукт небезпечним. А що ж тоді можна їсти абсолютно без будь-яких побоювань? Ми зібрали список продуктів, на які алергія зустрічається вкрай рідко, а то й не зустрічається взагалі.
Яблука і груші
Власне ці фрукти не є алергенами. Але реакція може виникнути у тому разі, якщо у вас є алергія на пилок або дерева, які обробляли якимось сильним хімікатом, інсектицидом, наприклад. Саме тому, що яблука та груші належать до фруктів з низькою алергенною небезпекою, їх рекомендують для першого прикорму малюків — у вигляді пюре або навіть у запеченому вигляді. А от банани і сливи, які теж вважають дуже доречними для першого знайомства дітей з фруктами, алергію можуть викликати. Тому з ними варто бути більш обережними.
Хрестоцвіті овочі
У першу чергу, це усі види капусти: цвітна, броколі, брюссельська, звичайна. Капуста сприяє виведенню токсинів з організму, знижує запалення у кишківнику. А ще це цінне джерело кальцію, клітковини і інших поживних речовин. До речі, Джессіка Сімпсон запевняє, що після третіх пологів змогла схуднути на 45 кг саме завдяки капусті. Вона їла її у всіх видах, а у результаті змогла влізти у джинси, які чекали на свій час цілих 14 років.
Кіноа
Це модний суперфуд, втім, справді корисний. Це гіпоалергенний псевдозлак, який не містить глютену, і тому його можна навіть тим, хто страждає через непереносимість пшениці і молочних продуктів. До того ж у кіноа багато білка, тож частково цей продукт компенсує відсутність молока у раціоні. Крім білка, кіноа містить 12 незамінних амінокислот, у ньому багато клітковини, фосфору, магнію і заліза.
Рис і рисове молоко
Тренер з фітнесу рис вам не порадить, оскільки у цьому злаку ну дуже багато вуглеводів. Його їдять, коли намагаються наростити м'язову масу і калорій потрібно багато. Але з точки зору алергії це відмінна їжа. Алергія на рис проявляється дуже рідко, а її причини досі незрозумілі: можливо, занадто велика кількість цієї крупи у раціоні, а, можливо, це генетична схильність.
М'ясо
З ним все досить складно. Теоретично гіпоалергенними його видами є курка і індичка, якщо їх вирощували на органічно чистому кормі. Тобто звичайна домашня курка. Втім, магазинна теж підійде, якщо виробник курячого м'яса не захоплювався хімічними добавками до корму. Причому краще вибирати біле м'ясо — грудку. Крім того, один з найбільш гіпоалергенних видів м'яса — це ягнятина. Ягнят не годують ані бобовими, ані зерновими, ані молоком, тому їх м'ясо не зможе викликати алергію.
Батат
Його ще називають солодкою картоплею. Навіть звичайна картопля може викликати алергію, хоча вона належить до списку продуктів, дозволених для універсальної гіпоалергенної дієти. Але лише у тому разі, якщо її не обробляли хімічними речовинами, оскільки у багатьох людей вони викликають непереносимість. Наприклад, може початися свербіж у роті, а це дуже неприємно. А ось батат зазвичай нічим не обробляють. Він не викликає алергію, тому безпечний. Але досить дорогий.
Рослинна олія
Оливкову і соняшникову олії дозволяють вживати усім. На них можна тушкувати, заправляти ними салати. А ось смажити не треба — просто тому, що смажена їжа гірше переноситься організмом. Але треба бути уважними: іноді зустрічається харчова непереносимість соняшникової олії. Це трохи інша реакція, яка не має імунного характеру.
Вегетаріанські супи
Річ у тім, що найчастіше викликають алергію білки. Під час термообробки вони частково розпадаються, причому білки, що містяться у рослинній їжі, менш стійкі до впливу температур. Тому овочеві супчики їсти можна усім. Хіба що варто уникати яскраво забарвлених овочів у рецептурі — наприклад, помідорів, червоного перцю, буряків і моркви.
Джерело: ukr.media