Битва за Україну. День п’ятсот двадцять третій

Битва за Україну. День п’ятсот двадцять третій 31.07.2023 20:57 Укрінформ Російські війська вдарили по Кривому Рогу ракетами, загинули 6 людей, поранено 75 осіб. У місті завтра оголошено день жалоби

Ми зібрали для вас інформацію про п’ятсот двадцять третій день Великої війни: чим жили Україна та українці 31 липня 2023 року.

НАЙВАЖЛИВІШЕ

Ракетний удар по Кривому Рогу

  • Росіяни вдарили по місту двома ракетами: одна ракета влучила у житлову багатоповерхівку, друга − у навчальний заклад.
  • Загинули 6 людей, серед загиблих – дитина десяти років, поранено 75 осіб, серед них 8 дітей.
  • У лікарні 22 поранених, у тому числі двоє дітей. Двоє людей у тяжкому стані. Розбираються завали 
  • Завтра, 1 серпня, у місті оголошено день жалоби.
  • Президент Володимир Зеленський провів розмови з керівниками МВС і СБУ щодо ранкових обстрілів Кривого Рогу і Херсона та висловив співчуття рідним загиблих – Телеграм-канал глави держави. «Терор нас не зламає».
  • Російські війська застосували для удару по Кривому Рогу, за попередніми даними, балістичні ракети – Юрій Ігнат, речник Повітряних сил ЗСУ. Якщо росіяни били ракетою «Іскандер-М», то удар по будинку та навчальному закладу був навмисним».
  • Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен нагадав, що російський удар по житловому будинку та навчальному закладу в Кривому Розі є воєнним злочином – Твіттер дипломата.

***

Візит міністра закордонних справ Хорватії до України

– Міністр закордонних справ Хорватії Гордан Грлич Радман 31 липня прибув в Україну з візитом, який розпочав з відвідання Гостомеля на Київщині – Твіттер міністра.

– Відбулась його онлайн-зустріч з міністром МЗС України Дмитром Кулебою і зустріч зі спікером Верховної Ради Руслан Стефанчук . Основне:

  • домовилися про можливість використання хорватських портів на Дунаї та в Адріатичному морі задля транспортування українського зерна;
  • обговорили військову допомогу Загреба Києву;
  • домовилися про післявоєнну відбудову України;
  • приділили значну частину переговорів впровадженню Формули миру Президента України Володимира Зеленського;
  • обговорили підготовку до Міжнародної донорської конференції з розмінування в Україні, яка відбудеться у Загребі в жовтні. Кулеба висловив вдячність Хорватії, яка взяла на себе роль одного з глобальних лідерів з розмінування в Україні.

***

– Українське Міністерство оборони й турецька компанія Baykar Makina домовилися про будівництво в Україні сервісного центру з ремонту й обслуговування безпілотних літальних апаратів – Міноборони України.

– За дев'ять днів обстрілів Росія знищила 180 тисяч тонн зернових культур, 26 обʼєктів портової інфраструктури та п'ять цивільних суден – МЗС.

ЦИТАТИ ДНЯ

Володимир Зеленський, президент України: «Чи це адекватно, що людина стріляє по портах? Він (Путін – ред.) не може окупувати ці порти. Тобто він не може висадитися в нас в портах. Неможливо. У нього немає спроможності. Ми просто потопимо весь його флот, якщо він підійде до нас близько. І він це прекрасно знає і орієнтується».

Андрій Костін, Генеральний прокурор України: «Я хочу змінити філософію кримінальної юстиції так, щоб в центрі наших зусиль був захист інтересів людини».

Олексій Пергаменщик, скульптор, який творить Тризуб на щиті «Батьківщини-Матері»: «Ми міняємо око диявола, яке світить на всю Україну, на древній символ Святого Володимира».

ВТРАТИ ВОРОГА

ВІЙНА

– На Бахмутському напрямку за тиждень Сили оборони України звільнили від російських загарбників 2 кв. км території, а загалом звільнена площа становить 37 кв.км – Ганна Маляр, заступниця міністра оборони України. На Куп’янському напрямку ворог безуспішно намагався наступати в районах на південь від Новоселівського з метою витіснення українських підрозділів за бар’єрний рубіж річки Оскіл. На Лиманському напрямку росіяни також намагалися наступати, вели дії з метою витіснення Сил оборони в районі Серебрянського лісу. Безуспішно. На південному напрямку Мала Токмачка – Роботине Запорізької області українські воїни мали успіх, закріплюються на досягнутих рубежах. Звільнена площа становить 204,7 кВ. Км. Збільшено за тиждень на 12,6 кв.км.

– Підрозділ ВМС ЗСУ, який захищає Очаків Миколаївської області, ліквідували спостережний пункт росіян, оснащений комплексом відеотепловізійного спостереження «Муром-М» – ВМС. Загалом підрозділи ВМС ЗСУ за добу знищили 13 окупантів, сховище з боєприпасами та 24 ворожі безпілотники.

– Бригада Національної гвардії «Хартія», яка входить до складу «Гвардії наступу», буде сформована до кінця року – Олександр Півненко, командувач НГУ.  Формування Нацгвардії забезпечуються безпілотниками постійно як через волонтерський рух, так і через офіційні канали. Командувач також повідомив, що командири Азова братимуть участь у бойових діях, заборони немає.

– У тимчасово окупованому Сімферополі в Криму сьогодні, 31 липня, повідомляють про серію гучних вибухів – РБК-Україна.

– Кремль намагається збільшити обсяги виробництва ракет та іншої зброї, за місяць Росія виробляє десятки «Калібрів», іншого озброєння, наприклад, «Кинджалів» чи «Іскандерів», – значно менше, йдеться про одиниці – Андрій Юсов, Представник ГУР Міноборони України

– Російські окупанти додатково обгородили Керченський міст «спеціальними протидиверсійними боновими загородженнями» – Телеграм-канал Mash.

– У боях за Україну загинув актор і спортсмен Євген Світличний. Йому було 29 років – Громадське. Світличний із позивним «Жека» (втілив образ Карася у фільмі «Носоріг») воював у складі батальйону імені Героя України «Да Вінчі» Дмитра Коцюбайла, загинув у важкому стрілецькому бою.

***

– Російські загарбники завдали удару по центру Херсона, по району Корабел, загинули 4 людей, 17 дістали поранення, серед них – дитина  – Херсонська ОВА.

– Авдіївка зранку зазнала масованого артобстрілу, Нью-Йорк – чотирьох авіаударів, у Торецьку пошкоджено 20 будинків, дві людини зазнали поранень – Павло Кириленко, начальник Донецької обласної військової адміністрації.

– У Сумах 31 липня оголошено днем жалоби за загиблими через влучання російської ракети по навчальному закладу – Сумська ОВА. У Сумах унаслідок обстрілу 29 липня загинуло двоє людей, постраждало 20 осіб.

– Близько 15% проб води з поверхневих водойм на півдні країни після теракту на Каховській ГЕС не відповідають санітарним нормам – Ігор Кузін, головний державний санітарний лікар. У воді виявляють ротавірус, збудників гострих кишкових інфекцій – тобто ризики інфікування та негативного впливу на здоров’я зберігаються.

– Російські війська за минулу добу обстріляли Херсонську, Донецьку, Миколаївську області, поранено 16 мирних, серед них дитина – дані ОВА.

– Унаслідок збройної агресії Російської Федерації в Україні загинули 498 дітей, понад 1081 отримали поранення – Офіс генерального прокурора. В Україні від початку війни вважаються знайденими 15 530 дітей.

НОВИНИ: УКРАЇНА

– Координаційна група (Core Group) розглядає варіант створення так званого інтернаціоналізованого трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України, а також створення трибуналу на підставі резолюції Генеральної Асамблеї ООН –  Андрій Костін, генпрокурор. В інтерв’ю Укрінформу можна також дізнатися, про те, як просувається розслідування у справі авіакатастрофи у Броварах, в якій загинули дев’ятеро працівників МВС на чолі з міністром Денисом Монастирським і його першим заступником Євгенієм Єніним, а також п’ятеро жителів міста, які опинилися у момент аварії поблизу дитячого садочка, на який упав гелікоптер, та багато іншого.

– Посол Канади в Україні Лариса Ґаладза завершує свою дипломатичну місію після чотирьох років роботи. Ґаладза подякувала українцям за гостинність, оптимізм та мужність і наголосила, що Канада стоятиме разом з Україною стільки, скільки буде потрібно. Посол Естонії в Україні Каймо Кууск офіційно завершив роботу на цій посаді.  Каймо Кууск зазначив, що чотири роки роботи в Україні видались для нього дуже особливими і він захоплюється «незламною Україною та українцями».

– Національний музей історії України у Другій світовій війні, розташований у Києві, перейменують на Національний музей війни за незалежність – Юрій Савчук, гендиректор Національного музею історії України у Другій світовій війні. А монумент «Батьківщина-мати» у Києві перейменують на «Україна-мати».

– На території Києво-Печерської лаври планують відновити 500-річний Митрополичий сад та відкрити його для відвідувачів – Олексій Король, генеральний директор КО "Київзеленбуд".

– Народний депутат із фракції «Слуга народу» Андрій Холодов написав заяву про складання повноважень народного депутата – Руслан Стефанчук, Голова Верховної Ради.

– Буковинський урочистий вінок з ковилою внесено до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини – МКІП.

***

– До держбюджету України від США надійшов грант у розмірі 1,25 млрд дол. через Цільовий фонд багатьох донорів Світового банку – пресслужба Мінфіну. Залучене грантове фінансування буде спрямовано на відшкодування видатків держбюджету.

– Україна у 2023/2024 маркетинговому році (з 1 по 28 липня 2023 року) експортувала 2,046 млн т зернових та зернобобових – пресслужба Мінагрополітики.

– Україна відновила практично на 100% всі підприємства теплової генерації, які були пошкоджені внаслідок ракетних та дронових атак восени-взимку – Олександр Кубраков, віцепрем'єр-міністр – міністр відновлення, розвитку громад, територій та інфраструктури.

– В Одеській області на території одного з митних терміналів виявлено та заарештовано 19 російських вагонів із понад тисячею тонн паливних гранул із лушпиння соняшника – пресслужба управління СБУ в Одеські області. СБУ ініціювала передачу вилученого майна до управління Національного агентства з розшуку активів (АРМА). Загальна вартість вилученого товару та майна становить близько 39 млн грн.

– Україна зможе експортувати до 4-4,5 мільйона тонн аграрної продукції щомісяця альтернативними шляхами, не здійснюючи експорт Чорним морем – Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради. Аграрії пропонують Єврокомісії компенсувати частину витрат європейських перевізників та портів, що здійснюють транзит українського зерна, а також запровадити «зелені коридори» для української сільськогосподарської продукції до морських портів країн Балтії, Німеччини, Нідерландів, Хорватії, Італії та Словенії.

– Філія «Центр транспортної логістики» АТ «Укрзалізниця» уклала договір з молдовським залізничним оператором Calea Ferată din Moldova (CFM), завдяки якому зможе надавати комплекс послуг з організації перевезень вантажів транзитом по території Молдови в усіх сполученнях – пресслужба УЗ.

– 56 трансформаторних підстанцій, які були пошкоджені внаслідок російських обстрілів, вдалося відновити. Ще 7 – в роботі – Володимир Кудрицький, голова правління Укренерго.

– Державний та гарантований державою борг України на 1 липня становив 128,81 млрд дол., збільшившись у червні на 3,2 млрд дол. – пресслужба Мінфіну.

СВІТ: ДОПОМОГА, САНКЦІЇ, ПОДІЇ

– Словаччина завтра передасть Україні ще дві самохідні гаубиці Zuzana 2, які профінансували Данія, Німеччина та Норвегія – Dennik N. Це перші з 16 гаубиць, за виробництво яких разом платять Берлін, Осло та Копенгаген.

– На озброєнні української армії зʼявились перші БМП польські Rosomak – ЗМІ. Польща поставить Україні БМП не з власних запасів, а виготовляє нові машини. Rosomak — це польська ліцензійна версія Patria фінляндського виробництва.

– Делегація США при ООН виступила з прямими звинуваченнями на адресу Росії у зловживанні нею своїм постійним членством в Раді Безпеки, а також у брехні та глузуванні над роботою окремих органів міжнародної організації – Тріна Саха, представниця делегації США при Організації.

– У новий 12-й пакет санкцій ЄС проти Росії увійде конфіскація заморожених активів Центробанку РФ – росЗМІ.

– Китай як постійний член Ради Безпеки ООН досі не взяв на себе повною мірою свою відповідальність за Статутом ООН щодо підтримки суверенітету і територіальної цілісності України – Урсула фон дер Ляєн, президентка Європейської Комісії.

– Президент Литви Гітанас Науседа вважає присутність російських найманців групи «Вагнер» у Білорусі серйозною загрозою – LRT. Попри те, що «основними сценаріями» нині називають відправлення групи «Вагнер» у Африку чи інші регіони, є спокуса використати для провокацій близькість кордонів, тому «загроза серйозна».

– Китай обмежує експорт дронів, щоб не застосовувалися на війні – Reuters. Вводяться обмеження на деякі двигуни для дронів, лазери, засоби зв'язку та системи захисту від дронів. Китайська влада вже повідомила відповідні країни та регіони про майбутні обмеження.

– Чехія заблокувала банківські рахунки і заморозила активи російського олігарха Володимира Євтушенкова – Radio Prague International. Олігарх володіє нерухомістю в місті Карлові Вари вартістю понад 500 млн чеських крон (майже 20 млн євро), а минулого місяця його було внесено до санкційного списку Чехії.

– Парламент Молдови денонсував низку угод, укладених на платформі Співдружності Незалежних Держав (СНД) – Мoldpres. Денонсовано Угоду про співробітництво в галузі охорони праці, Угод про підтримку та розвиток малого підприємництва з державами-учасницями СНД та Угоду про просування узгодженої політики у галузі стандартизації, метрології та сертифікації. Також схвалено будівництво мосту через Дністер, який з’єднуватиме молдовське село Косеуць та українське місто Ямпіль.

– 31 липня до грузинського порту Батумі вдруге за кілька днів прибув круїзний лайнер Astoria Grande з російськими туристами. Серед пасажирів лайнера – зірки телеканалу RU.TV, які підтримують війну РФ проти України та російського президента Путіна  – «Эхо Кавказа».  Зранку на акцію протесту в батумському порту зібралися студенти, опозиціонери та громадські активісти. Претестувальники закидали пляшками і яйцями автобус з туристами, на акції протесту також затримали українку.

– Парламент Угорщини знову не зміг ратифікувати заявку Швеції до НАТО – Укрінформ. Угорська партія влади «Фідес» у понеділок не з’явилася на позачергове засідання парламенту.

ВОРОГ

– З початку повномасштабного вторгнення в Росію було вивезено близько 4,8 мільйона жителів України, з них понад 700 тисяч – діти – Марія Львова-Бєлова, російська уповноважена з прав дитини.

– Речник президента РФ Путіна Дмитро Пєсков пояснив, що для захисту від атак невідомих дронів використовуються всі наявні засоби і більшої, ніж є, безпеки не буде – Moscow News. Натомість вживають заходи, щоб мінімізувати їх наслідки.

– Кремль дав вказівку російським «воєнкорам» не висвітлювати перебої у роботі критично важливих наземних ліній зв’язку, це стосується й удару Сил оборони по Чонгарському мосту – Інститут вивчення війни (ISW).

– Росія від початку 2022 року примусово мобілізувала на тимчасово окупованій території України від 55 тисяч до 60 тисяч чоловіків – Андрій Черняк, представник Головного управління розвідки Міноборони. Окупанти ловили людей на вулиці, вони приходили на ті нечисленні підприємства, які ще працювали, і примусово забирали людей – просто переодягали та відправляли на фронт.

– У Росії заарештували активи найбагатшого українця – мільярдера Ріната Ахметова, у справі про фінансування ЗСУ – «Коммерсантъ». Слідчий комітет звернувся до Басманного районного суду Москви з клопотанням про арешт активів російської «дочки" «Метінвесту». Виявляється, "справу" розслідувало ще з вересня 2020 року Головне слідче управління Слідчого комітету.

– Російський диктатор Володимир Путін збільшив штрафи за неявку до військкомату за повісткою без поважної причини і за неповідомлення до військкомату відомостей – «РИА Новости». Штрафи збільшено до 30 тисяч рублів за неявку до військкомату за повісткою без поважної причини (зараз за це передбачено від 500 рублів до трьох тисяч рублів).

– Ватажок терористів ПВК «Вагнер» Євгеній Пригожин заявив, що компанія припинила вербування нових найманців – російська служба BBC. Пригожин заявив, що «Вагнер» продовжує роботу в Африці і в «підготовчих центрах» у Білорусі, і додав, що більша частина найманців компанії зараз перебуває у відпустці.

– Компанія «Яндекс» заборонила своїм співробітникам працювати в офісах у Москві вночі, що є звичайною практикою для компанії – Телеграм-канал «Можем объяснить». Офіси «Яндекс» розташовані в вежах «Око» і «Око-2» на території Москва-Сіті.

– На російський хутір вночі впав важкий ударний дрон "Іноходєц-РУ" окупаційної армії Росії – росЗМІ. Місцева влада Ростовської області та МО РФ про належність безпілотника нічого не повідомляли.

Підготувала Жанна Телеганова

Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *