Вибираємо електросамокат для дорослого: 5 ключових критеріїв
Усе більше людей вибирають альтернативні варіанти транспорту, щоб пересуватися містом і комфортно діставатися до роботи, на зустріч із друзями чи до магазину. Особистий електротранспорт набуває популярності через свої очевидні переваги: економічність, зручність, простоту управління та екологічність. А ще кататися на моноколесі, електросамокаті чи гіроборді — дуже весело та зручно.
Електросамокат знаходиться в топ-3 варіантів особистого сучасного транспорту. Як вибрати девайс для поїздок містом — розбираємо детально в статті.
1. Ємність акумулятора
Перший та основний параметр, від якого залежить дальність ваших поїздок. Батарея — це як бензобак в автомобілі: чим більший об’єм має, тим довше можна кататися.
- 4 000 мА·год — із такою ємністю акумулятора самокат може проїхати 8–10 км за умови, що вага користувача буде в межах 50–70 кг;
- 8 000 мА·год — достатньо для поїздки на 15–20 км;
- 12 000 мА·год — електросамокат із такою батареєю проїде не менше 30 км.
2. Види та потужність двигуна
На транспорті такого типу встановлюють два різновиди двигунів:
- двигун-колесо — фіксується безпосередньо в колесі; компактний, тихо працює, герметичний;
- двигун, який під’єднується до колеса спеціальним ременем.
Виробники випускають моделі з потужністю 100–3000 Вт. Якщо ви плануєте використовувати електросамокати для катання парком, достатньо пристрою на 350 Вт, який розганяється до 30 км/год. Якщо необхідно розвивати більшу швидкість, то підійдуть потужніші моделі, наприклад на 1000 Вт.
3. Різновиди коліс
Діаметр коліс буває різним: від 4 до 14 дюймів. Оптимальна «золота середина» складає 8–10 дюймів. Це дозволяє з комфортом проїхати алеями та доріжками на різній швидкості.
З яких матеріалів виготовляють колеса:
- Пневматичні — мають найкращу амортизацію. Але вимагають регулярних оглядів та ТО.
- Перфоровані — мають середню амортизацію.
- Цільні — найбільш жорсткі, але мають найдовший термін використання.
4. Додаткові можливості
Щоб на електросамокаті було зручно та безпечно їздити, він обладнується різноманітними конструкціями.
- Гальмівна система — зазвичай ручна, у вигляді важелів на кермі. Це найбільш зручний варіант, що плавно активується та не боїться вологи.
- Підкрилки — захищають райдера від бризок бруду та води під час катання після дощу.
- Підсвітка — має стильний вигляд, а також дозволяє зробити самокат видимим у темний час доби.
- Механізм складання — дозволяє за кілька секунд скласти електросамокат для більш зручного транспортування.
- Дисплей — на нього оперативно виводиться важлива інформація щодо рівня заряду, швидкості, помилок у роботі конструкції.
Придбати електросамокати з попередньою консультацією спеціалістів щодо основних параметрів можна в магазині Алло в Дніпрі. Для отримання від катання позитивних емоцій, важливо вибрати відповідну модель транспорту.