7 причин, через які лущиться шкіра на руках
З одного боку, це може бути нормою: наші руки контактують з великою кількістю речовин, деякі з яких досить агресивні (навіть антибактеріальні гелі). Все це призводить до того, що з'являються "ципки", шкіра сохне, тріскається. З іншого боку, серед очевидних причин, які не потребують пояснення, — сонячні чи хімічні опіки, обмороження, інформує Ukr.Media.
Але буває, що явних підстав немає, а шкіра лущиться довго і навіть при застосуванні кремів та олій.
Що вважати нормою, а коли бити на сполох? У чому можуть бути причини проблем зі шкірою?
Важливо! Матеріал має інформаційний характер і не може бути використаний для самодіагностики та лікування. Зверніться за консультацією до лікаря!
№ 1 — холодовий дерматит
Це нестандартна реакція шкіри на холод. При цій формі дерматиту з'являються сухість і пухирі на шкірі при впливі сухого та морозного повітря. Також можуть турбувати червоні плями на обличчі, шиї, що з'являються на морозі, сльозотеча, нежить. Серед можливих причин такої реакції — аутоімунний збій.
№ 2 — алергічний дерматит
Виглядає як висип з дрібними пухирями, який з'являється при контакті з алергенними речовинами. По мірі загоєння елементи висипу стають кірочками і відлущуються.
Цікаво! Причинами алергії можуть бути навіть метали. Частіше це цинк, нікель і мідь. Звідси навіть назва такого виду алергії — алергія на гроші (монети).
№ 3 — дефіцит вітамінів
Лущення може виникати на фоні нестачі вітамінів PP (B3), амінокислоти триптофану і вітаміну А (саме його похідні необхідні для росту епітеліальних клітин).
Ми отримуємо вітамін А з продуктами — рослинними каротиноїдами і тваринними ретиноїдами. Перш ніж бігти в аптеку за вітамінами, краще скоригувати раціон.
Не вдалося щось змінити? Підтвердіть дефіцит аналізом до того, як пити БАДи: передозування жиророзчинних вітамінів небезпечне для здоров'я!
Дефіцит вітаміну РР проявляється помітнішими симптомами: шкіра злазить пластами, турбують безсоння, слабкість, порушення роботи кишечника.
№ 4 — екзема
Це хронічне або гостре запалення шкіри з лущенням і скупченнями пухирів. Вони часто мокнуть, потім підсихають і утворюють кірки. Уражені ділянки шкіри можуть стати гіперпігментованими. Є кілька видів екземи, що відрізняються локалізацією та причинами.
№ 5 — акродерматити
Термін об'єднує кілька станів, для яких характерне запалення дерми (сполучної тканини шкіри).
Розрізняють акродерматити:
- ентеропатичні — спадкова генетична патологія, при якій порушується засвоєння цинку в організмі;
- постінфекційні — яскравий приклад — скарлатина;
- ексфоліативні — патологія характерна для молодих людей, частіше турбує при підвищеній пітливості влітку. Зовні ураження шкіри нагадує дрібні білуваті пухирці, які з часом лопаються і лущаться;
- пустульозні (акродерматит Аллопо) — розвиваються в різному віці переважно у чоловіків. Для хвороби характерний дрібний висип, який з'являється на пальцях і долонях. Вважається, що хвороба має аутоімунну природу.
№ 6 — хвороба Оудсхоорна
Або кератолітична зимова еритема. Це аутосомно-домінантна хвороба, яка загострюється при сухій, холодній погоді. Шкіра може лущитися в будь-якій частині тіла, а вперше проблему помічають ще в перші кілька місяців життя.
№ 7 — синдром акрального лущення шкіри
Рідкісне сімейне генетичне захворювання. Головний симптом, який помітний ще в дитинстві, — лущення шкіри на долонях і стопах. Може супроводжуватися свербінням і почервонінням шкіри, посилюватися при терті та вологості.
Є й інші захворювання, при яких може виникнути лущення шкіри на руках. Не варто гадати і експериментувати — приходьте на консультацію дерматолога, щоб точно знати діагноз і методи лікування! Це займе зовсім небагато часу, але зекономить масу коштів на купівлю непотрібних, марних ліків при самолікуванні, дозволить позбутися проблеми в найкоротші терміни. Будьте здорові!
Джерело: ukr.media