Чому німіють пальці
Коли німіють пальці це завжди неприємно. Виникає занепокоєння, з'являються тривожні думки щодо стану здоров'я. Короткочасні, рідкісні прояви оніміння в кінцівках нормальні, вони можуть виникати при здавленні нервових закінчень, наприклад, після тривалої роботи за комп'ютером або під час гри на музичному інструменті. Але якщо неприємні відчуття виявляються регулярно, необхідно звернутися до лікаря і пройти обстеження, інформує Ukr.Media.
Серед серйозних патологій, що найчастіше викликають оніміння, лідирують захворювання опорно-рухового апарату. Вони є причиною малоприємної симптоматики у 70 – 80 % випадків.
Остеохондроз, при якому німіють ноги та руки, – найбільш поширена недуга спини, що викликає такі симптоми та цілий ряд інших.
Що робити?
Якщо вас турбують різного роду оніміння, то можна спробувати позбутися від них кількома способами.
Мало рухаєтеся? Необхідно збільшити рухову активність. Не обов'язково йти в тренажерний зал або записатися у спортивну секцію.
Спробувати усунути оніміння рук, коли його причини несуттєві, можна з допомогою регулярного виконання простих вправ – обертання кистей, згинання-розгинання пальців, занять з еспандером.
Виберіть зручну позу для сну і не засинайте з піднятими вгору руками.
Часто пальці німіють через специфіку роботи – намагайтеся уникати роботи за комп'ютером перед сном.
Присідання і інші вправи, при яких задіяні м'язи ніг, можуть допомогти, коли виникають оніміння в нижніх кінцівках.
Часто ноги німіють внаслідок довгого перебування в статичній позі (знову ж таки, при роботі за комп'ютером), тому робіть розминку щонайменше щогодини і не закидайте ногу за ногу, коли сидите.
На жаль, поява оніміння в кінцівках часто має серйозні причини і є наслідком багатьох захворювань.
Причини оніміння кінцівок
Серед чисельних причин, що викликають оніміння і схожі симптоми, перше місце займає широко поширенанедуга, що вражає хребет – остеохондроз. У свою чергу, це захворювання часто ускладнюється.
У багатьох випадках механізм появи неприємних симптомів запускає защемлення нервових закінчень.
Корінці нервів можуть здавлюватися при зниженні висоти міжхребцевих дисків, при різних травмах суглобів і хребта, підвищеному м'язовому тонусі, різних синдромах і навіть при новоутвореннях (як доброякісних, так і злоякісних).
Під час тунельного синдрому (синдром зап'ястного каналу) здавлюється серединний нерв в зап'ясті, через що німіють пальці і вся кисть руки.
Ряд причин, що викликають парестезії в кінцівках:
- артрози та артрити;
- порушення кровообігу;
- недолік в організмі вітамінів групи В;
- серцево-судинні патології;
- цукровий діабет;
- хвороба (синдром) Рейно;
- інсульти.
Щоб точно виявити причину, через яку німіють ноги, руки і пальці, необхідно звернутися до фахівця, в іншому випадку це може спричинити дуже серйозні наслідки, аж до повної інвалідності і навіть летального результату.
Наскільки небезпечно оніміння рук, ніг або пальців?
Частіше всього руки починають німіти при прогресуючій протрузії або грижі в шийному чи грудному відділі хребта.
При цьому можуть з'явитися інші симптоми: запаморочення, головні болі, порушення координації рухів, м'язові спазми і ряд інших.
Ноги німіють через схожі проблеми в поперековому і попереково-крижовому відділах хребетного стовпа. При грижах у попереку оніміння можуть поширюватися на частину або на всю ногу. У важких випадках страждають обидві кінцівки.
Чому і наскільки це небезпечно?
Грижі і протрузії, що викликають парестезії кінцівок – дуже небезпечний стан. Якщо вчасно не отримати професійну медичну допомогу, то в 90 % випадків в подальшому буде потрібна складна нейрохірургічна операція, в свою чергу загрожує довгим реабілітаційним періодом. У важких випадках патології призводять до інвалідності.
Якщо у вас пальці німіють регулярно, турбують парестезії в кистях і ногах, негайно звертайтеся до лікаря, щоб уникнути ускладнень.
Діагностика оніміння кінцівок
Важливо пройти кваліфіковану медичну діагностику на сучасному, точному обладнанні, виявити причину, згідно з якою німіють руки, з'являються інші неприємні відчуття.
Найбільш ефективні діагностичні методи:
- магнітно-резонансна томографія (МРТ);
- електроміографія.
Джерело: ukr.media