Камала Харріс: Хто вона і наскільки сильно вона підтримує Україну

Фото: facebook.com/KamalaHarris

Після відмови Джо Байдена від участі у виборах президента США його місце, найімовірніше, посяде чинний віцепрезидент Камалла Гарріс. Очевидно, саме вона стане висуванцем від Демократичної партії на з’їзді, який пройде у серпні. Подейкують, що Гарріс нібито недостатньо харизматична, але у перший же день після відмови Байдена її виборча кампанія змогла набрати 55 мільйонів доларів – рекорд для одного дня в США. І це начебто натякає – для демократів ще не все пропало і Трампу рано святкувати перемогу. Журналісти Коротко про дізнавалися, хто така Камілла Гарріс і як вона потрапила у владну обойму.

У політиці – з пелюшок

Вона народилася 20 жовтня 1964 року в Окленді (штат Каліфорнія) в сім’ї вчених, які іммігрували до США з Індії та Ямайки. Її батьки – уродженка Індії Шамала Гопалан та іммігрант із Ямайки Дональд Гарріс – зустрілися в університеті Берклі.

Мати захищала диплом із досліджень у галузі лікування раку, батько – з економіки. Обидва були активістами руху за рівні права, постійно брали участь в акціях та мітингах і, як стверджують, брали із собою на демонстрації доньку, поки та була ще у візку. Батьки Камали розлучилися, коли їй було сім років. У 12-річному віці вона разом із матір’ю та сестрою перебралася до Канади.

Ім’я для неї обирала мати, яка намагалася підкреслити індійське коріння – на хінді “камала” означає “лотос”, а друге ім’я – Деві – взято на честь богині благополуччя та процвітання Лакшмі-деві. “Культура, в якій поклоняються богиням, народжує дуже сильних жінок”, – казала Шамала Гопалан в інтерв’ю Los Angeles Times.

На День матері цього року Камала Гарріс залишила такий запис у себе в інстаграмі: “У моєї матері, доктора Шамали Гопалан, були дві життєві цілі: вилікуватися від раку грудей і виростити мене та мою сестру. Я сумую за нею (Шамала Гопалан померла у 2009 р.) щодня і часто згадую її. Я пишаюся бути її дочкою».

У дитинстві Камала відвідувала і індуїстський храм, і баптистську церкву, де збиралися темношкірі. “Моя мати дуже добре розуміла, що вона виховує двох темношкірих дочок, – написала вона пізніше у своїй автобіографічній книзі. – Вона хотіла, щоб ми виросли впевненими у собі, гордими “чорними” жінками”.

Здобула ступінь бакалавра з економіки та політичних наук в Університеті Говарда у Вашингтоні. Потім навчалася у Каліфорнійському університеті в Берклі, де захистилася як магістр юриспруденції. З 1990 року Харріс працювала у прокуратурі округу Аламіда в Окленді, де займалася справами, пов’язаними із сексуальними злочинами. Кар’єра її пішла вгору після призначення прокурором у Сан-Франциско, де працювала у 2004-2011 роках, після чого була призначена прокурором штату.

Кольорова жінка біля керма країни – це був би сильний виклик усьому консервативному суспільству. Фото: facebook.com/KamalaHarris

Підтримала Black Lives Matter

На посаді окружного прокурора у Гарріс були конфлікти і з поліцейськими, і з правозахисниками. За час її роботи загальний показник покарання за злочини зріс із 52 до 67%, що було найвищим за десятиліття. Також суттєво зросли показники покарань за вбивство та торгівлю наркотиками. При цьому вона відмовилася підтримати два законопроєкти про заборону в штаті страти, чим викликала обурення правозахисників.

Після вбивства поліцейськими афроамериканця Джорджа Флойда, що викликало бурхливі масові протести по всій країні, Гарріс виступала на підтримку радикальної реформи поліції. Гарріс відома як активний захисник прав ЛГБТ-спільноти. Вона боролася проти ухваленняя поправок до законодавства, які ставлять поза законом одностатеві шлюби.

Камала Харріс виступає за права афроамериканців та ЛГБТ-спільноти. Фото: facebook.com/KamalaHarris

Була конкурентом Байдена

Паралельно із роботою в генпрокуратурі Камала Харріс розвивала політичну кар’єру. 2016-го Харріс перемогла на виборах сенатора від штату Каліфорнія. Після перемоги на виборах до Сенату журналісти часто називали її “Обамою в жіночому образі”.

Активно виступала на телебаченні, різко висловлювалася проти жорсткої політики тодішнього президента Дональда Трампа щодо мігрантів. Виступала проти висунутих Трампом кандидатур на посади міністра освіти та генпрокурора США, підтримувала право на аборт. Також виступала за легалізацію каннабісу на федеральному рівні.

Восени 2019 року Харріс оголосила про свою участь у президентській кампанії від Демпартії, обравши головним об’єктом критики під час дебатів колишнього віце-президента Байдена. Деякий час вона була серед лідерів праймеріз Демократичної партії, проте зрештою не змогла зберегти цю популярність, знялася з виборів і підтримала кандидатуру Байдена. У грудні 2019 року Харріс оголосила про свій вихід із гонки. Головною причиною, як вважають аналітики, стали низькі рейтинги та відсутність достатньої кількості пожертв на кампанію.

Майже через три місяці, на початку березня 2020 року, сенатор Харріс офіційно виступили на підтримку кандидатури Байдена. Під час виборчих перегонів Байден номінував Харріс у віце-президенти. На цій посаді вона стала не лише першою жінкою, а й першим представником небілого населення Америки.

Якийсь час Харріс навіть була конкурентом Джо Байдена під час президентських виборів-2019. Фото: facebook.com/KamalaHarris

Щодо України, Харріс – спадкоємиця Байдена.

Камала Харріс засуджувала агресію РФ із 2014 року, коли Росія окупувала український Крим. Вона також неодноразово заявляла, що підтримка України не є благодійністю, а майбутнє української держави є стратегічним інтересом США.

“Незаконна окупація Криму Росією є грубим порушенням міжнародних норм, за якими рухався світ із часів Другої світової, так само, як і підтримка Росією бойових операцій на сході України та кібератаки”, – зазначала вона.

Вона ж критично висловлювалася щодо ситуації в Конгресі США із затримкою військової допомоги Україні: “Коли ми говоримо про роль Америки у підтримці України – ми маємо бути непохитними та не можемо дозволити собі грати в політичні ігри. Зараз для них немає місця”, – заявляла вона..

Віце-президент говорила, що провал допомоги Україні від США стане “подарунком Путіну”. “Історія доводить, що коли ми не реагуємо, коли агресор безкарно вторгається до свого сусіда – він продовжить йти далі. А у випадку Путіна це означає, що вся Європа буде під загрозою”, – пояснювала вона на Мюнхенській конференції з безпеки у лютому 2024 року..

У червні цього року Харріс очолила американську делегацію на Глобальному саміті світу, що відбувся в Швейцарії. На полях цього заходу вона запевнила, що Вашингтон і надалі захищатиме демократичні цінності та протистоятиме диктаторам.

“Увага всього світу прикута до українців. Вони борються не лише за захист своїх будинків та сімей, а й за захист своєї демократії, свободи, суверенітету та територіальної цілісності. І вони переможуть”, – говорила вона.

Вона назвала умови кремлівського диктатора Володимира Путіна фактично “вимогою капітуляції”, а не щирою спробою припинити війну. Харріс також пообіцяла, що разом із президентом Байденом і надалі підтримуватиме Україну. “Потрібно говорити правду: Путін закликає не до переговорів, а до капітуляції. Штати підтримують Україну”, – сказала Харріс.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *