Як треба засмагати, якщо на вашому тілі є пігментація або родимки: корисні поради
Людям з великою кількістю родимок потрібно знати про засмагу трохи більше, ніж усім іншим. Будь-які родимки і пігментні плями складаються з меланіну, особливого пігменту шкіри, який під палючим сонцем може швидко перерости у рак шкіри. Щоб захистити себе, дотримуйтеся простих правил як на пляжі, так і на прогулянці, інформує Ukr.Media.
Правильний час
Сонце є найактивнішим з 10 ранку до 16 дня. Тому краще приходити на пляж о 6-7 годині і йти до настання небезпечного часу. Але навіть у цей проміжок не забувайте наносити на шкіру санскрін: SPF 50 для тіла і для обличчя SPF 30. Щоб отримати гарну бронзову засмагу, не обов'язково смажитися на сонці, УФ-промені роблять свою справу навіть вранці.
Захист
Онкологи вважають, що закривати чимось родимки немає потреби. Наше тіло — єдине ціле, сонячним променям не обов'язково потрапляти саме на родимку, достатньо потрапити на шкіру поруч, щоб згубно на неї вплинути. Врятуватися від цього можна лише за допомогою кремів з SPF. Наносьте їх за 20 хвилин до виходу з домівки, щоб крем міг потрапити глибше і увібратися. Після цього оновлюйте його кожні 2 години. Якщо збираєтеся плавати, вибирайте водостійкі формули: вода як лупа, вона лише посилює дію сонця. Оновлюйте захисний шар щоразу після купання, навіть з водостійким санскріном. Захищайте шкіру не лише перед пляжем, але і під час прогулянок містом. Правда, у цьому випадку вистачить засобу з SPF 20.
Сонцезахисний засіб потрібно наносити з розрахунку 2 г на 1 кв. см шкіри. Але оскільки виміряти площу поверхні шкіри неможливо, то орієнтир такий: 30 мл (5-6 чайних ложок) на обличчя і тіло. За такої витрати ємності у 200 мл дорослій людині має вистачити лише на 2 дні, але люди, які заощаджують, піддають себе небезпеці.
Забудьте про солярій
Доведено, що у користувачів солярію ризик розвитку меланоми підвищується на сімдесят чотири відсотки, а фотостарішання прогресує потрійними темпами. Тому, якщо вам терміново потрібно отримати засмагу, вибирайте миттєву засмагу або затемніть шкіру за допомогою бронзантів. Ця порада є актуальною для будь-якого типу шкіри, але для людей з родимками — це настійна рекомендація. Тут не рятують ніякі санскріни.
Лайфхак
У кожному телефоні у віджеті "Погода" є індекс ультрафіолету UVI. Орієнтуйтеся на нього, щоб зрозуміти, чи потрібен вам сьогодні санскрін. Якщо значення UVI до 2 і нижче, то сонце є безпечним і можна обійтися без SPF, якщо до 4 — можна погуляти без захисту близько 30 хвилин. У всіх інших випадках, санскрін необхідний, і, чим вищий індекс UVI, тим вищим повинен бути показник SPF.
Джерело: ukr.media