Ось що буде з вашим організмом, якщо їсти банани на сніданок, обід і вечерю
У всьому світі банани люблять за їх чудовий вершковий смак і ніжну солодку м'якуш. Вони є одними з найбільш споживаних фруктів, інформує Ukr.Media.
Надзвичайно корисна не тільки м'якуш, але і бананова шкірка — для шкіри, волосся і навіть в домашньому господарстві. Здається, що користь від жовтої екзотики нескінченна.
Однак, слід зауважити, що цей фрукт іноді може мати побічні ефекти, особливо якщо споживати його у величезних кількостях.
Збільшення ваги
Погодьтеся, що банани у порівнянні з улюбленою коробкою печива, чипсів або цукерок мають набагато менше калорій, але все ж вони достатньо калорійні і допомагають поступово набирати зайві кілограми.
Надто захоплюватися бананами не слід. Навіть враховуючи той факт, що плоди на 75% складаються з води і відчуття насичення приходить з ними дуже швидко. Одного-двох бананів цілком достатньо, щоб наїстися.
Мігрені
Поєднання тираміну і гістаміну в цих фруктах є однією з основних причин головного болю.
Це не означає, що ви повинні припинити їсти банани, адже вони дуже корисні для здоров'я. Ідея в тому, щоб зменшити кількість або уникати їх, коли ви страждаєте від мігрені.
Гіперглікемія
Банани є чудовим джерелом калію, але вживати забагато цих плодів — небезпечно для здоров'я. Переїдання бананів викликає надлишок калію, що може викликати гіперкаліємію.
У цьому стані з'являється нудота, сповільнюється пульс, серцебиття стає нерегулярним. Може наступити зупинка серця.
Нервовий розлад
Оскільки банани містять вітамін В6 у великій кількості, їх надмірне споживання може призвести до нервового зриву. Правда, щоб отримати передозування B6, потрібно буде з'їсти більше ніж 100 бананів за день.
Однак такий випадок можна вважати досить рідкісним явищем, якщо тільки ви не бодібілдер з одержимим бажанням їсти банани та не берете участь у змаганнях з поїдання бананів.
Сонливість
Ви вважаєте банани — чудовим початком дня? Але ці плоди можуть викликати сонливість. Вони багаті на триптофан — амінокислоту, здатну зменшувати розумові здібності та уповільнювати реакцію організму через почуття недосипання.
Банани містять високу дозу магнію — мінералу, який сприяє розслабленню м'язів. Саме це робить їх хорошою їжею перед сном.
Алергічні реакції
Досить рідко, але все ж після вживання бананів у величезній кількості імунна система може відреагувати алергією, схожою на реакцію від вдихання амброзії.
У людини, що страждає таким типом алергії, опухають губи і язик, дере в горлі. Люди, які страждають алергією на амброзію, можуть відчувати подібні відчуття і після вживання бананів.
Біль у животі
Недостатньо зрілі банани здатні викликати сильний біль у шлунку. При цьому разом з болем цілком можлива нудота.
Річ у тім, що зелені банани містять велику кількість крохмалю, на перетравлення якого організм витрачає забагато часу. Разом з болем людину можуть мучити блювота або пронос.
Респіраторні проблеми
Ще однією алергічною відповіддю на банан може бути запалення горла, стеноз дихальних шляхів, як його наслідок — проблеми з диханням і серйозні труднощі при ковтанні.
Руйнування зубів
З-за високого вмісту крохмалю банани можуть викликати серйозне пошкодження зубів при недотриманні належної гігієни.
Згідно з деякими дослідженнями, для порожнини рота вони можуть бути більш шкідливими, ніж цукерки, льодяники, жувальна гумка. Річ у тім, що цукор розчиняється у роті набагато швидше крохмалю.
При вживанні таких продуктів як банани, його частинки залишаються між зубами близько двох годин. Вони притягують більше бактерій, що стає причиною значного забруднення порожнини рота і руйнування зубів.
Анафілактичний шок
Деякі люди, які страждають алергією на банани, відчувають раптове зниження артеріального тиску.
Тому при вживанні бананів необхідно стежити за такими показниками, як збільшення або зменшення частоти пульсу, загальний тонус організму, відсутність слабкості.
Наукові дані також кажуть, що подібні алергічні реакції нерідко з'являються у маленьких дітей.
Запори
Зелені банани перенасичені крохмалем, що збільшує ризик запорів. Вони також містять важкі дози дубильної кислоти, яка чинить інгібуючу дію на травний тракт.
Дубильна кислота перешкоджає шлунково-кишковій діяльності та нормальному переварюванню їжі. З іншого боку, стиглий банан полегшує запори та спрощує випорожнення шлунка.
Ризик розвитку цукрового діабету
Оскільки надмірне споживання продуктів з високим глікемічним індексом може спровокувати розвиток діабету 2 типу, ожиріння і серцево-судинні захворювання, слід регулювати споживання бананів.
Особливо це стосується перезрілих бананів, оскільки вони мають більш високий глікемічний індекс у порівнянні з звичайними бананами. Щоб уникнути ризику розвитку цукрового діабету, стежте за тим, скільки бананів ви з'їдаєте за один день.
Джерело: ukr.media