Викрили хакера з Миколаєва, який завдав американській компанії мільйонних збитків
Фото: facebook.com/pgo.gov.ua
Українські правоохоронці спільно з колегами з Європолу викрили мешканця Миколаєва, який за два роки вивів з американської компанії на підконтрольні йому електронні гаманці майже 2 млн доларів у криптовалюті. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.
– За даними слідства, мешканець Миколаєва інфікував сервери провідної американської компанії вірусом-майнером. Починаючи з 2021 року за допомогою власноруч розробленого програмного забезпечення автоматичного підбору паролів – так званого «брутфорсу» – «зламав» 1500 облікових записів дочірньої компанії. Використовуючи скомпрометовані акаунти, хакер отримав доступ до управління сервісом. Надалі він створив комп’ютерний вірус-майнер для добування криптовалюти, яким таємно інфікував серверне обладнання компанії. Для забезпечення роботи шкідливого програмного забезпечення чоловік створив понад 1 мільйон віртуальних комп’ютерів, – розповіли правоохоронці.
У ході розслідування встановили, що за понад два роки такої діяльності він вивів на підконтрольні електронні гаманці майже 2 млн доларів у криптовалюті. За силової підтримки спецпідрозділу ТОР правоохоронці провели санкціоновані обшуки у приміщеннях на території Миколаєва. Вилучено комп’ютерну техніку, банківські та сім-картки, електронні носії інформації, інші докази протиправної діяльності.
Крім того, у Нідерландах Європол створив робочу групу та VCP – віртуальний командний пункт для невідкладного аналізу інформації, отриманої під час проведення слідчих дій на території України. Європол надав допомогу у блокуванні електронних гаманців хакера з наявними на них активами. Розслідування триває, правоохоронці встановлюють інших причетних до злочинної схеми.
- На початку січня українські хакери виклали у мережу повну базу даних найбільшого російського комерційного банку “Альфа-банк”. У базі є як фізичні, так і юридичні особи, загальна кількість записів – понад 115 млн.
- У жовтні українські правоохоронці провели масштабну міжнародну операцію з колегами з 10 країн, завдяки чому було знешкоджено угруповання небезпечних хакерів.
Источник: kp.ua