Жінки-військові: як зібрати захисницю на фронт
Жінки-військові: як зібрати захисницю на фронт 08.01.2024 15:20 Укрінформ Поради для жінок-військовослужбовиць дає Ксенія Драганюк, співзасновниця ГО “Землячки”
В Україні на військовий облік мають ставати тільки жінки з медичною освітою, усі інші – за власним бажанням. Зміни до законодавства про мобілізацію, що їх планує ухвалити Верховна Рада, поки що не передбачають норми, за якою українських жінок змушуватимуть воювати.
Та попри це багато українських жінок добровільно пішли захищати країну. За роки повномасштабної війни кількість жінок у Збройних силах України зросла на 40%, і зараз проходить службу майже 43 тисячі військовослужбовиць.
Щоб зібрати жінку на фронт, треба враховувати, що жіноча форма відрізняється від чоловічої. Військова форма для чоловіків завелика для захисниць та не враховує анатомію й фізіологію жіночого тіла. Тому варто шукати саме жіночу. Військове взуття для жінок відрізняється розмірами (на складах не завжди є маленькі). Тож як зібрати жінку на фронт? Як вибрати каску для жінки, де шукати взуття для жінок-військових? Про це в межах проєкту Dovidka.info Центру стратегічних комунікацій розповіла Ксенія Драганюк – співзасновниця ГО «Землячки».
► Чим відрізняється збір на фронт для чоловіків і жінок?
Збір на фронт чоловіків і жінок відрізняється лише тим, що для чоловіків потрібні одяг та амуніція, що враховують анатомію тіла чоловіка, а для жінок – їхню анатомію. Але великих відмінностей немає. Якщо ви запитаєте в жінки-військової, що їй найбільше необхідно на передовій, вона вам відповість – зброя. Але ви ж розумієте, що зброя не замінить бронежилет чи шолом або зручний комплект форми.
Якщо говорити про нашу організацію (ГО «Землячки»), то ключова задача на сьогодні – базове індивідуальне забезпечення жінок-військових. Це безперервний процес, що відрізняється лише сезонною комплектацією. Узимку – зимова термобілизна, форма, спальник на -15, улітку – відповідно літні речі та амуніція, проте бронежилети та шоломи, тактичні рюкзаки, аптечки, рюкзаки для парамедиків та інше базове забезпечення військової необхідні завжди, не залежно від сезону.
► Що з гігієнічних засобів стане в пригоді жінці на війні?
Ми маємо бокс із «жіночою гуманітаркою», до якого входять різні засоби догляду за собою. Такий бокс ми надсилаємо захисницям на передову, адже не кожна жінка має можливість виїхати в магазин. Якщо ти на позиції, то в магазин їде хтось один із команди, і так буває раз на тиждень, тож базовий комплект для особистої гігієни завжди має бути під рукою: прокладки / тампони / менструальні чаші, сухі душ та шампунь, вологі серветки (багато), зволожувальний крем, бальзам для губ (узимку шкіра обвітрюється – улітку сохне). Коли ти перебуваєш на передовій, тобі дуже часто доводиться працювати просто неба.
Але насправді всім цим комплектом, за винятком прокладок і тампонів, користуються як жінки, так і чоловіки. Це класичний набір. Далі до нього кожна людина додає щось своє, залежно від того, чим вона користується. Може виникнути потреба в розчині для лінз, якщо людина носить лінзи, якійсь спеціальній зубній пасті чи спеціальних лікувальних кремах. Є ті, кому необхідні якісь конкретні ліки.
Щодо ліків важливий момент: жінкам потрібні пігулки від молочниці та циститу. За умови роботи на холоді та з постійною нестачею якісної гігієни це поширені захворювання в жінок на фронті, на жаль.
Тож треба мати з собою такі ліки, а також знеболювальні. Бо не завжди є змога піти в аптеку чи попросити когось туди поїхати. І навіть якщо аптека десь є поряд, не завжди там є ці ліки.
Источник: www.ukrinform.ua