Якщо грип або ГРВІ: чому потрібно відмовитися від цукерок та печива
Соплі, кашель, температура, закладений ніс, хворе горло — це симптоми ГРВІ та грипу, які мучать багатьох у зимовий період. Однак якщо дотримуватися певних правил у харчуванні, то можна прискорити процес відновлення. Яких саме — розповіли лікарі, інформує Ukr.Media.
Як харчуватися за застуди та ГРВІ, щоб прискорити одужання
Усі знають про користь вітаміну С при ГРВІ та грипі. Можна щодня посилено поїдати лимони та ківі, але вони не принесуть жодної користі, якщо ви під час хвороби залишаєте в раціоні цукор і швидкі вуглеводи. Це швидкі джерела енергії, які одразу починають вступати в процеси окислення, але в окисно-відновних реакціях потрібен помічник — вітамін С. І замість того, щоб допомагати нашим лейкоцитам боротися з бактеріями та вірусами, вітамін С буде задіяний зовсім в інших процесах. Є дослідження, результати яких підтверджують зниження активності нейтрофілів за підвищеного вживання цукру. А нейтрофіли — це маленькі білі кров'яні тільця, які поглинають чужорідні мікроорганізми.
Цукром дуже любить харчуватися і наша патогенна мікрофлора в кишечнику, що сприяє ще більшому її розростанню. А як відомо, 80% нашого імунітету знаходиться саме в кишечнику.
Тому прибираємо під час хвороби:
- печиво,
- цукерки,
- здобні булочки.
Вводимо продукти, в яких міститься велика кількість вітаміну С. Лідерами за вмістом вітаміну С є не цитрусові, а шипшина, болгарський перець, обліпиха, чорна смородина, зелень петрушки, кропу, квашена капуста та ківі.
Дуже часто під час хвороби, особливо в гострий період, пропадає апетит. Якщо їсти не хочеться — не змушуйте себе через силу, відсутністю апетиту організм сам сигналізує про свої потреби. Краще випити води, морсу, компоту, неміцного чаю або мінеральної води без газу.
Чудово впоратися із застудою допоможуть продукти, в яких містяться вітаміни А і Д:
- яйця,
- вершкове масло,
- печінка риб, особливо тріски.
А ось червоне м'ясо під час хвороби ліпше обмежити, щоб не перевантажувати організм, перевагу віддавати легкому тваринному білку: птиці та рибі.
Ідеальним варіантом під час хвороби є бульйон. Він поживний, смачний і легке джерело енергії. Термічна обробка підвищує біодоступність поживних речовин, таких як білок, залізо, бета-каротин, лікопін і антиоксиданти. Крім того, якщо ви прислухаєтеся до свого тіла, то виявите, що після гарячих супів не відчуваєте тяжкості, болю, здуття та інших проявів дискомфорту в животі. Це відбувається тому, що супи не вимагають від ШКТ високої секреторної та моторної активності: грубо кажучи, вони перетравлюються простіше, ніж тверда їжа.
Період хвороби за тривалістю в кожної людини свій, але в середньому до початку відновлення організму проходить 7-10 днів. Тому переходити з дієти на загальний стіл краще поступово, протягом щонайменше тижня після одужання. Зазвичай після зникнення симптомів гострої вірусної інфекції організму потрібно ще 5-10 днів для повного одужання.
Джерело: ukr.media