Хитрий трюк від безсоння: Потріть це місце, якщо важко заснути
Проблеми зі сном часто виникають через високий рівень кортизолу. Одна з функцій цього гормону — захист організму від стресу. Тому чим сильніший наш стрес, тим вищий рівень кортизолу. А коли ми заспокоюємося та розслаблюємося, відбувається зворотний процес, інформує Ukr.Media.
До речі, вранці рівень кортизолу зазвичай найвищий, тому що гормон викликає збудження. Але протягом дня він природно знижується, а на його зміну поступово приходить гормон сну мелатонін.
Але що якщо ви настільки втомилися за день або так сильно перенервували, що заснути не виходить? Ось що радять лікарі.
Коли ви відчуваєте втому та стрес, перед сном протягом 2-3 хвилин розтирайте внутрішню частину зап'ястя. Тут є одна з точок, яку проробляють під час точкового масажу. Вважається, що тиск на це чутливе місце допомагає полегшити біль та стрес, а також покращити загальний стан здоров'я.
За словами лікарів, такий швидкий заспокійливий масаж допоможе вам розслабитися та знизити рівень кортизолу.
Сплеск кортизолу порушує тендітний баланс циклу сну та неспання. Це призводить до безсоння та скорочення часу сну. Людина прокидається розбитою, відчуває сонливість і у відповідь набуває ще більшої порції кортизолу — так організм намагається вас розбудити.
А тим часом брак сну, особливо у глибокій стадії, пов'язують із високим ризиком розвитку деменції та серцево-судинними захворюваннями.
До речі, якщо у вас є домашня тварина, експерти радять перед сном гладити її хоча б 10 хвилин — це також допоможе швидше заснути.
А от алкоголь міцному сну тільки завадить. Так, спочатку дійсно хочеться подрімати. Але це короткочасний ефект, а насправді сон після спиртного буде поверховим, тому відпочити і відновитися за ніч не вдасться. Тому лікарі рекомендують не вживати спиртне щонайменше за три години до відходу до сну.
Проте можна почитати. За даними одного з досліджень, читання здатне знизити рівень стресу до 68%. Головне, читати перед сном приємні книги, а не новини.
Солодке перед сном як причина безсоння. Спостерігаючи за хворими на цукровий діабет, лікарі пов'язали підвищення рівня кортизолу з вищим вмістом глюкози в крові. Інші дослідження показують, що гормон стресу може впливати на наш раціон.
Так, продукти з високим вмістом жирів, солі, рафінованого цукру та тваринних білків здатні суттєво збільшити рівень кортизолу, тоді як рослинна їжа допомагає підтримувати вироблення гормону в нормі.
Джерело: ukr.media